Міжнародна федерація журналістів (МФЖ) і його регіональна організація, Європейська федерація журналістів (ЄФЖ), сьогодні вимагають, щоб Президент України поклав край переслідуванню інтернет-видання LB.ua і телеканалу TВi, яке було розпочате в цьому місяці.

Кримінальну справу проти LB.ua було порущено за публікацію зображень SMS-листування політика Володимира Ландика в листопаді 2011 року, відзначається в заяві цих організацій. Між тим, директор TVi Микола Княжицький був звинувачений в несплаті податків відповідно з наступною конфіскацією фінансових документів податковими інспекторами.

«Ми дуже стурбовані цими останніми переслідуваннями засобів масової інформації, особливо з наближенням парламентських виборів у жовтні цього року, – сказав Президент МФЖ Джим Бумбела, – Це виглядає як частина знайомої схеми використання судів для залякування засобів масової інформації під час виборчої кампанії».

SMS-переписка Ландіка показала його спробу змусити інформаційне агентство Ірта-Fax публікувати «правильні» матеріали, що стосуються інциденту, в якому його син напав на жінку. Незважаючи на те, що Ландік відкликав свою скаргу після протестів філії Міжнародної федерації журналістів Незалежної медіа-профспілки України, прокуратура продовжує займатися цією справою, що веде до кримінальної відповідальності LB.ua, формально розпочатою 18 липня.

У той же час перевірка обліку фінансів TВi відбулася, незважаючи на рішення Державної податкової адміністрації, яка забороняє перевірку засобів масової інформації на період до виборів.

Дві українські професійні спілки, члени МФЖ – Незалежна медіа-профспілка України та Національна Спілка журналістів України виступили зі спільною заявою, що засуджує ці переслідування, вбачаючи в таких кроках загрозу існування незалежних ЗМІ в Україну.

«Після періоду прогресу, свободи преси в Україні останніми роками було зроблено кроки назад», – сказав Арне Кьоніг, президент ЄФЖ, – Ми повністю підтримуємо вимоги НСЖУ і НМПУ про те, що президент Янукович бере на себе відповідальність за це погіршення і мусить діяти зараз для збереження незалежної журналістики в Україні».