Кампанія вже розпочалася і триватиме до 3 травня. На сайті МФЖ щоденно з’являтимуться нові відео, кожне з яких розкаже про ситуацію зі свободою преси у різних країнах. Першим до своїх колег зі світової медійної спільноти звернувся французький журналіст і громадський діяч Олів’є да Лаж (Olivier Da Lage). Він – відомий міжнародний репортер, автор низки книг і численних статей, присвячених Близькому Сходу та Аравійському півострову. Олів’є да Лаж – член виконавчих комітетів МФЖ та французького Національного синдикату журналістів (SNJ).

МФЖ – найчисельніша у світі організація професійних працівників ЗМІ зі штаб-квартирою у Брюсселі. Вона об’єднує 600 тис. медійників 134 країн. Її повноправними членами є Національна спілка журналістів України та Незалежна медіа-профспілка України.

Нагадаємо, Всесвітній день свободи преси проголосила Генеральна Асамблея ООН в 1993 році. Його мета – підвищити усвідомлення міжнародною спільнотою важливої ролі вільних медіа у демократичному розвитку суспільства й нагадати урядам про їхній обов’язок поважати та підтримувати право на свободу слова.