На засіданні комітету ВР з питань свободи слова та інформаційної політики розглянули питання невиплати заробітної платні колективу телеканалу «ТВі».

На зустріч був запрошений представник Слідчого управління ГУМВС в м. Києві Олександр Вакуленко. Він визнав, що відкриття кримінального провадження за фактом масових порушень трудових прав працівників «ТВі» відбулось із порушенням норм Кримінально-процесуально кодексу України. За цим фактом Головне управління МВС в м. Києві почало службове розслідування бездіяльності Голосіївського районного управління щодо поданої Незалежною медіа-профспілкою України заяви про злочин.

Він також повідомив, що за заявою НМПУ відкрито кримінальне провадження за статтями 356 (самоуправство) та 175 (невиплата заробітної плати, стипендії, пенсії чи інших установлених законом виплат) Кримінального кодексу України. За словами представника міліції, восьми особам вже вручені повістки. Представник Слідчого управління пообіцяв тримати справу на особистому контролі й за місяць повідомити про результати розслідування на зустрічі комітету і надати інформацію про власників телеканалу.

Голова комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар зазначила, що отримала відповідь із прокуратури Києва про порушення кримінальної справи за статтею 172 ККУ (грубе порушення законодавства про працю).

«Я сподіваюся на справедливе та об’єктивне розслідування, встановлення істини та притягнення винних до кримінальної відповідальності. У свою чергу НМПУ буде уважно слідкувати за ходом слідства й надасть правоохоронним органам всі наявні матеріали з метою встановлення істини», – наголосив юрист Незалежної медіа-профспілки України Олексій Ржанов, який взяв участь у засіданні комітету.

ВПС «НМПУ» засадничо відстоює неухильне дотримання професійних прав журналістів, гарантоване державою.