Матеріали кримінального провадження стосовно грубого порушення трудових прав журналістів телеканалу ТВі були несвоєчасно внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) у Голосіївському РУ ГУМВС України в м. Києві. Кримінальне провадження було порушено за ознаками більш м’якого злочину.

Не дивлячись на те, що заяви про злочин від юриста НМПУ Олексія Ржанова та члена Комітету первинної профспілкової організації «Професійна спілка телеканалу ТВі» Анастасії Бобкової, а також 19 інших членів осередку медіа-профспілки на телеканалі ТВі були подані до Голосіївського відділу міліції 2 квітня, в ЄРДР внесені із запізненням на тиждень – лише 9 квітня. Такі дії з боку начальника слідчого відділу Голосіївського РУ Андрія Пасічника є грубим порушенням вимог Кримінально-процесуального кодексу України, який зобов’язує слідчих протягом доби або внести заяву про злочин до реєстру, або надати заявникам обгрунтовну відмову.

Окрім того, у своїх заявах потерпілі чітко повідомляли про злочин, передбачений ст.172 Кримінального кодексу України – грубе порушення законодавства про працю (незаконне звільнення, невиплата заробітної плати та ін.). Однак підлеглі пана Пасічника заяву в реєстр внесли за іншою, більш м’якою статею КК – самоправство.

«У цьому випадку слідчий невірно визначив кваліфікацію злочину. Бо дії пана Урбанського та інших керівників телеканалу ТВі порушують саме трудові права працівників каналу, а саме це і є об’єктом злочину, передбаченого ст.172 КК України. Потерпілі працівники звернулися зі скаргами до Прокуратури міста Києва», – коментує ситуацію старший юристконсульт НМПУ, адвокат Олександр Тарасов.

У прес-службі Головного управління МВС України в м. Києві не відповіли про причину несвоєчасного розгляду скарг та про причини невірної кваліфікації злочину, пояснивши, що не володіють інформацією, і порадили звертатися до прес-служби Голосіївського РУ. Таким чином, Головне управління фактично підтвердило своє небажання контролювати дії підлеглих та втручатися у розслідування публічного «скандалу» навколо телеканалу ТВі, конфлікту, який стане предметом розгляду Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики.

Помічник начальника Голосіївського РУ ГУМВС України Наталія Тітова також не змогла пояснити, чому кримінальне провадження було порушено не за фактом грубого порушення законодавства про працю. За коментарями речниці, до реєстру скарги були внесені 9 квітня, лише з тієї причини, що до міліції вони надходили в період з 2 по 9 квітня. Як таке могло статися, якщо всі заяви про злочин подавались в один день, залишається незрозумілим. Триває досудове слідство, однак заявники – члени осередку КМО НМПУ на телеканалі ТВі ще досі не допитані та офіційно потерпілими не визнані. Також залишається відкритим питання, чи буде перекваліфіковано статтю, за якою порушено кримінальне провадження. Відповідь на це питання має дати прокуратура м.Києва.