МФЖ сьогодні підтримала рекомендації Верховного комісара з прав людини, який прозвітував про ситуацію в Україні під час 27 зустрічі Ради з прав людини при ООН, що відбулася у Женеві. У Доповіді викладені результати вивчення та розслідування зареєстрованих (зафіксованих) випадків насильства і залякування щодо журналістів.

У Доповіді про ситуацію з дотриманням прав людини в Україні зазначається, що “іноземні та місцеві журналісти зазнавали погроз, їх викрадали та вбивали”, окрім величезної кількості інших випадків порушень прав і свобод ЗМІ в країні.

Рекомендації Доповіді закликають до того, щоб забезпечувалося “середовище, в якому громадськість може користуватися плюралістичною інформацією, і той самий час потрібно приборкати заклики до використання мови насильства на грунті ненависті”.

У рекомендаціях також йдеться про те, що “всі акти залякування журналістів мають бути засуджені і уряд повинен забезпечити, щоб всі акти насильства розслідувалися належним чином”.

У своїй заяві до заяві до Ради з прав людини при ООН МФЖ повторює таку ж рекомендацію, заявляє про повну підтримку позиції ряду держав-членів, таких як Ірландія та Австрія, які закликають Раду захистити права і свободи всіх журналістів, які висвітлюють кризу в Україні.

МФЖ заявляє, що ситуація для журналістів постійно погіршується з моменту подій на Майдані з грудня 2013 року, відколи зафіксовано багаточисленні випадки насильства щодо журналістів. З початку 2014 року щонайменше сім журналістів з Італії, Росії та України вже загинули.