Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ) та Національна спілка журналістів України (НСЖУ) вимагають від голови МВС Віталія Захарченка провести розслідування щодо нападу на журналіста “Української правди” Мустафи Найєма 30 липня 2012 року та покарати винних у перешкоджанні роботи журналіста за ст.171 Кримінального Кодексу України.

Організації звертаються до Генерального прокурора України Віктора Пшонки із вимогою провести перевірку дій міліції, яка проігнорувала звернення громадянина. Бездіяльність міліції призвела до порушення прав журналіста, тому винні мають бути покарані.

Медійні організації також створили групу швидкого реагування (ГШР) щодо цієї справи, щоб провести власне розслідування. До складу ГШР входять керівники організацій, юристи, медіатори та активісти, які мають досвід роботи у схожих конфліктних ситуаціях.

Юридичне бюро Медіа-профспілки та юристи НСЖУ готові надати Мустафі Найєму безоплатну юридичну підтримку.

Водночас журналістські організації через ЗМІ звертаються до народного депутата Віталія Хомутинніка та губернатора Харківської області Михайла Добкіна із вимогою негайно оприлюднити всю інформацію про напад на Мустафу Найєма, якою вони володіють. НМПУ та НСЖУ пропонують колегам, які по роботі будуть спілкуватися із Хомутинніком і Добкіним, обов’язково ставити їм це питання.