Колегія суддів Апеляційного суду Чернівецької області ухвалила :відхилити апеляційну скаргу громадянина Володимира Вакарюка і залишити в силі рішення Першотравневого районного суду м. Чернівці. Тобто журналісти не виплачуватимуть позивачу 2 мільйони гривень за нібито завдану йому моральну шкоду. Крім того, вони не будуть давати спростування про його діяльність як він вимагав у своєму позові.

Йдеться про розгляд апеляційної скарги екс-голови громадської ради при УСБУ Чернівецької області Володимира Вакарюка до журналістів та активістів Буковини. Пан Вакарюк вимагав від них сплатити йому 2 мільйони гривень моральної шкоди за образу його честі та гідності.

Судова епопея на 2 мільйони проти чернівецьких журналістів та активістів тривала понад 8 місяців. Щоправда спочатку ціна питання була 1 мільйон гривень, та з часом апетити позивача зросли удвічі. Матеріальні претензії позивач чітко розписав кожному з відповідачів: троє журналістів – Сергій Зарайський, Юрій Чорней і Петро Кобевко, мають сплатити йому по 200 тис. грн., двоє екс-самооборонівців — Іван Молодий і Володимир Ільніцький – по 400 тис. грн., ще один активіст Віталій Криворучко – 100 тис. грн., а так званий журналіст-детектив, як він себе називає, Геннадій Геков – 500 тис. грн.

У ході судового процесу пан Вакарюк різко змінив свою думку щодо свого статусу. Якщо спочатку він виступав як публічна особа, громадський діяч, не заперечував проти камер у суді першої інстанції, то в апеляційному суді позивач заявляв, що він простий громадянин України. Апеляційний суд на вимогу позивача заборонив фото- та відеозйомку судового процесу.

«Представники ЗМІ довели, що в кожному випадку інформація була або правдива, або це були оціночні судження, які не підлягають доведенню чи спростуванню», – прокоментував ухвалу суду старший юрист-консульт Незалежної медіа-профспілки Олександр Тарасов, який разом з медіа-юристами ІРРП Валентиною Софяк та Тетяною Рудницькою захищає журналістів Буковини у судах.

Після оголошення ухвали журналісти у судовій залі скандували: «Слава Україні — Героям Слава!!!» і вітали один одного з перемогою.

Нагадаємо, що суд першої інстанції позивач програв 12 грудня 2014 року. Тоді Першотравневий районний суд м.Чернівці відмовив у задоволенні позовних вимог Володимира Вакарюка.