Незалежна медіа-профспілка України закликає народного депутата від Партії регіонів Володимира Ландіка не ганьбитися і відкликати свою заяву до прокуратури щодо втручання у особисте життя з боку журналіста. Прокуратура ж має пояснити, чому вона почала розслідування лише через вісім місяців після публікації, про яку йдеться у заяві Володимира Ландіка.

Нагадаємо, пан Ландік звернувся до прокуратури Печерського району Києва з вимогою відкрити кримінальну справу за ст.163 (до 7 років ув’язнення). Його обурила публікація на LB.ua “Ландик-старший спасает сына с помощью технологов и “правильных” комментариев на сайтах” від 18 листопада 2011 р. Слідчий прокуратури на минулому тижні звернувся до редакції LB.ua з вимогою надати відомості про фотографа видання Макса Левіна, головного редактора Олега Базара та шеф-редактора Ксенії Василенко (Соні Кошкіної).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Коментар голови Юридичного бюро НМПУ Юки Гаврилової по “справі LB.ua”.

Профспілка звертає увагу прокуратури та депутата, що Верховна Рада – це публічне місце, де депутат має виконувати свою роботу, а не займатися особистими справами. Володимир Ландік відкрито демонстрував екран свого мобільного телефону журналістам, які уважно слідкують за діями депутатів з балкону. Він не міг не розуміти, що його листування може бути прочитано, сфотографовано або знято на відео.

НМПУ вважає, що фотожурналіст (ще невідомо, чи був це Макс Левін!) чесно виконував свої професійні обов’язки. Він побачив як депутат намагається незаконно вплинути на інформаційну агенцію Ірта-Fax, щоб захистити свого сина, який жорстоко побив дівчину. Зафіксувавши побачене на фото, журналіст розповсюдив цю інформацію, адже вона становить суспільний інтерес. . То ж ким має займатися прокуратура – депутатом Ландіком, який цензурує агенцію Ірта-Fax, чи чесним журналістом (може, це був Макс Левін, а може й ні), який сумлінно виконував свої професійні обов’язки?

Юридичне бюро профспілки готове захищати члена своєї організації фотографа LB.ua Максима Левіна та закликає журналістів – членів профспілки не залишатися осторонь та активно висвітлювати цей конфлікт.