Незалежна медіа-профспілка висловила жаль з приводу того, що нове міністерство інформації було створено без консультацій з масовими журналістськими організаціями, без врахування точки зору журналістів і медіа-експертів.

Ми поділяємо думку, що Україні бракує збалансованої інформаційної політики, ідеться в заяві НМПУ. Але сутність цієї політики має сформуватися в результаті широкої громадської дискусії. І аж ніяк не ставити воза перед конем: спершу створення міністерства, а лише потім визначення і обговорення його функцій і завдань.

Крім того, платники податків, а особливо платники податків країни, яка воює і переживає кризу, мають бути поінформовані про те, у скільки їм обійдеться створення ще однієї державної структури.

На жаль, відповідь на жодне з цих питань широка громадськість не отримала. Цей факт викликає великі сумніви щодо реальної мети створення цього міністерства.

НМПУ вважає, що ще не пізно провести громадські слухання на тему інформаційної політики, залучивши до них всі зацікавлені сторони.