Незалежна медіа-профспілка України виступає проти невмотивованих відключень телеканалу ТВі з кабельних мереж по всій Україні. Той факт, що канал “викинули” з більш як 60 кабельних мереж свідчить про політичний тиск на ТВі під час виборчої кампанії. Профспілка закликає членів організації підтримати телеканал – прийти на мирні акції протесту 8 вересня о 12 годині на головні площі міст (у Києві – на Софійську площу).
Дії влади засвідчили, що вона боїться резонансних розслідувань журналістів телеканалу ТВі, які викривають непрозорі й корупційні схеми діяльності можновладців. Ці розслідування спрямовані на боротьбу з корупцією, вони формують громадську думку у напрямку необхідності запровадження прозорих правил гри у бізнесі й урядуванні.
Медіа-профспілка підтримує телеканал у прагненні до чесності і закликає не лише критикувати можновладців, але здійснити зміни на, власне, самому каналі.
- Недавній скандал навколо декларації про доходи журналіста ТВі Костянтина Усова засвідчив, що на каналі досі можливі зарплати “в конвертах”. За інформацією НМПУ частина журналістів співпрацює з каналом як приватні підприємці. Профспілка не заперечує права журналістів обирати форму співпраці з телеканалом, проте наголошує, що це саме право, а не обов’язок. Постійні працівники ТВі мають бути оформлені згідно КзпП.
- У редакційній раді ТВі журналістський колектив не представлений належним чином.
- На каналі можливі прояви цензури. Як приклад – розслідування журналіста Дмитра Гнапа щодо кабельного оператора “Воля”, яке викликало невдоволення керівництва каналу, яке мотивувало свої дій небажанням сваритися з “Волею”, яка постачає сигнал ТВі до споживачів. Подальші події показали, що конформістська позиція не виправдала себе: саме “Воля” зараз переводить ТВі до іншого, дорожчого пакету послуг, що обмежує аудиторію телеканалу у багатьох містах України.
- Канал має непрозору форму власності.
Ми закликаємо керівництво ТВі відмовитися від виплати зарплати “в конвертах”, сплачувати журналістам “білу” зарплату.
Провести вільні вибори членів редакційної ради і ввести туди журналістів, які представлятимуть там інтереси журналістського колективу. Зробити прозорою систему власності на телеканалі, продемонструвавши прагнення до чесності і прозорості ведення бізнесу не тільки пов’язаного з представниками влади, а й свого власного. Розробити засади редакційної політики. Цей документ має унеможливити прояви як зовнішньої, так і внутрішньої цензури на телеканалі.
НМПУ готова надати консультації для втілення цих заходів у життя.