Національна спілка журналістів України і Незалежна медіа-профспілка України висловлюють сум з приводу загибелі в зоні бойових дій російських журналістів Ігоря Корнелюка та Антона Волошина.

НМПУ та НСЖУ виступають за незалежне розслідування цієї трагедії за участі експертів Міжнародної федерації журналістів, ОБСЄ, ООН. Медійні організації також закликають політиків усіх країн світу обережно ставитися до висловлень з приводу загибелі журналістів, уникати гучних заяв та звинувачень до офіційного оприлюднення результатів розслідування та не використовувати цю трагедію у власних політичних інтересах.

Організації наголошують, що згідно з даними СБУ загиблі працювали без акредитації у зоні проведення Антитерористичної операції, не мали засобів захисту та супроводжували терористів, чим, всупереч рекомендаціям з безпеки Міжнародної федерації журналістів, наражали себе на смертельну небезпеку.

Українські журналістські організації закликають колег бути обережними під час роботи у зоні бойових дій, працювати чесно, використовувати засоби захисту та бути пильними у разі зустрічі з терористами. Відомі численні випадки захоплення терористами журналістів у полон або використання журналістів для пропагування війни та дезінформації.