Нещодавно у Криму було створено Кримську польову місію з прав людини. Метою цієї організації став захист прав та свобод мешканців анексованого півострова у нових реаліях.

До складу місії увійшли представники правозахисних організацій країн СНД. Координує її роботу член Ради з розвитку громадянського суспільства та з прав людини при президенті Росії Андрій Юров.

За словами координатора Кримської польової місії Андрій Крисько, останні факти тиску на журналістів вже перебувають під контролем організації. Наразі готується звернення до правозахисників країн СНД із проханням надати публічну та об’єктивну оцінку останнім подіям у контексті існуючих загальних уявлень про правову державу. Інформація про ці факти вже потрапила до російського омбудсмена Елли Памфілової.

Нагадаємо, що у Криму вже не існує осередку Національної спілки журналістів України. 31 травня ця організація припинила свою діяльність, натомість офіційно утворили регіональний осередок Спілки журналістів Росії, повідомив провладний інформаційний портал «Кримінформ».

Не можуть вплинути на ситуацію і українські правозахисники, оскільки не мають інструментів взаємодії з представниками самопроголошеної кримської «влади» та кримської «самооборони» у правовому полі.