Тиск на свободу слова в Криму посилюється з кожним місяцем і одночасно обмежується в декількох напрямах.

Про це на прес-конференції в Києві заявили представники українських ЗМІ, журналісти яких продовжують працювати в Криму, передає кореспондент Укрінформу.

“У Криму практично не залишилося вільних медіа, а інформаційний простір майже повністю зачищений під “нові російські реалії”. Тиск на свободу слова на півострові посилюється з кожним місяцем і одночасно обмежується в декількох напрямах. Об’єктивними зараз в Криму можна назвати лише п’ять регіональних видань”, – зазначила редактор Центру журналістських розслідувань Тетяна Курманова.

У свою чергу редактор регіональної мережі “Громадського радіо” Ірина Сєдова розповіла про методи тиску на кримських журналістів. “Журналісти нашого радіо, що працюють у різних містах Криму, повідомляють про постійний тиск з боку ФСБ. Це стеження, прослухування телефонів, запрошення на “профілактичні” бесіди. Деяких навіть намагалися вербувати для співпраці. Крім того, редактори кримських Інтернет-ЗМІ повідомляють про постійні вимоги ФСБ цензурувати коментарі під статтями і видавати IP-адреси коментаторів. Плюс до цього не припиняються погрози фізичної розправи, які надходять журналістам через соціальні мережі”, – розповіла вона.

Водночас Сєдова впевнена, що журналісти повинні не здаватися і продовжувати працювати на півострові. “Зараз завдання громадянського суспільства України – зберегти хоч би частини незалежної журналістики, які ще залишилися в Криму. Що більшого розголосу набуватимуть усі випадки порушення прав людини на півострові, то складніше місцевій владі буде укріплювати свої позиції і давити права і свободи кримчан. І у тому числі й свободу слова”, – вважає вона.