5 грудня о 14:30 відбудеться перше засідання комітету Верховної Ради України з питань свободи слова. Про це у facebook пише голова комітету депутат від “Народного фронту” Вікторія Сюмар. Проте сам комітет ще повністю не сформований. Зараз у комітеті 10 депутатів, а має бути 11.

“Шукаємо позафракційних зацікавлених, бажано не пов’язаних з великими медіагрупами”, – пише Сюмар. За її словами, головне завдання комітету на найближчий час – запустити суспільне мовлення, внести необхідні зміни в чинний закон “Про Суспільне телебачення і радіомовлення України“, а також закласти основи іномовлення.

Зараз у комітеті окрім Сюмар є: Ольга Червакова (БПП), Сергій Висоцький (НФ), Олександр Опанасенко (Самопоміч), Олена Кондратюк (Батьківщина), Олександр Абдуллін (Батьківщина), Богдан Онуфрик (БПП), Юрій Павленко (Опоблок), Олександр Сочка (НФ) та Дмитро Стеценко (НФ).

Нагадаємо, чинна редакція закону “Про Суспільне…” не дозволяє ліквідувати НТКУ. Уряд схвалив, але ще не ввів у дію, постанову про ліквідацію державної телекомпанії. На думку Медіа-профспілки, ліквідація телекомпанії призведе до масового порушення прав журналістів. Проте це найпростіший шлях для посадовців закрити старе НТКУ та на його матеріальній базі з нуля запустити нове Суспільне ТБ у формі акціонерного товариства.

Вікторія Сюмар очолювала громадську організацію “Інститут масової інформації” з 2005 по 2014 роки, викладала у Інституті журналістики КНУ ім. Шевченка у 2008-2010 роках, після революції 2014 року була призначена заступником секретаря Ради нацбезпеки. Як журналіст працювала на радіо “Континент”, радіо “Голос Америки”, у передачі “Шустер Live”, писала статті для “Дзеркала тижня”, “Української правди”, “Телекритики” тощо.