Комітет з питань свободи слова та інформації на засіданні 8 лютого вирішив рекомендувати Верховній Раді ухвалити постанову про зняття з розгляду законопроекту «Про захист суспільної моралі» № 7132 та скасування рішення про його ухвалення в першому читанні.

Цю пропозицію підтримало п’ятеро з восьми присутніх членів комітету, а саме Олена Бондаренко, Олена Кондратюк, Микола Баграєв, Олексій Федун та Юрій Стець. Проти голосували Віктор Уколов, утримались Олександр Голуб та Володимир Ландік.

Члени Комітету не розглядали таблицю поправок, підготовлену до другого читання.

Один зі співавторів законопроекту, народний депутат Павло Унгурян, зазначив, що поправки, подані до другого читання, повністю вихолостили проект. Член Комітету Микола Баграєв нагадав ініціаторам законопроекту, що на попередньому засіданні їм пропонували створити робочу групу з доопрацювання цього документу. Але вона так і не була створена.

Категорично проти цього законопреокту виступила член Комітету Олена Кондратюк. «Я ще на початку виступала проти цього проекту, бо знала про його загрози. Пропоную відхилити цей закон. Потім створити робочу групу разом з фахівцями з різних галузей і тоді розробляти нормальний концептуальний закон, який стосується суспільної моралі. Бо найбільшим каменем спотикання в цьому проекті є Комісія з питань захисту суспільної моралі. Не можна латати те, що не латається», – сказала вона.

Як повідомляла «Телекритика», 18 жовтня Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроект № 7132 про внесення змін до закону «Про захист суспільної моралі», який пропонує створення спеціального колегіального державного органу для «утвердження моральності у суспільстві» – Національної комісії України з питань захисту суспільної моралі (зараз існує Національна експертна комісія України з питань захисту суспільної моралі).

Нагадаємо, проти законопроекту виступили український рух «Стоп цензурі!», Міжнародна федерація журналістів і Європейська федерація журналістів, Комісія з журналістської етики та низка інших міжнародних та українських організацій, оскільки в результаті ухвалення відповідного закону в Україні може з’явитись надзвичайно сильний інструмент цензури.