Українська влада затримала двох іноземних журналістів, а російська у Криму допитала п’ятьох. Про це зазначає Комітет захисту журналістів, посилаючись на ЗМІ.

У неділю українські солдати у Краматорську затримали російського журналіста Олега Сидякіна та оператора Марата Сайченка, які працюють в прокремлівському виданні Life News. Це відбулося під час рейду на сепаратистів, повідомляється на сайті «ЭХО Москвы». Сидякіна та Сайченка звинуватили у пособництві озброєним сепаратистам, які також були затримані під час рейду. Потім журналістів передали до СБУ, де їх допитали.

«Українська влада має негайно випустити Олега Сидякіна та оператора Марата Сайченка, – каже Музафар Сулейманов, програмний дослідник КЗЖ у Європі та Центральній Азії. – Ми закликаємо всі сторони конфлікту в Україні поважати статус журналістів як цивільних осіб та дозволити їм вільно працювати».

Впродовж кінця тижня щонайменше п’ятеро журналістів були затримані у Сімферополі під час висвітлення масових акцій, присвячених 70-ій річниці депортації кримських татар з регіону. Після затримання їх допитували від чотирьох до шести годин. Напередодні протести на півострові заборонили.

В неділю агенти ФСБ затримали у Криму турецького репортера Ченгіза Кізгіна (Cengiz Kizgin) та його українського колегу Османа Пашаєва. Потім їх передали представникам так званої «самооборони Криму», яка їх побила та обікрала. Через чотири години журналістів випустили.

В суботу ФСБ затримала польського журналіста видання Gazeta Wyborcza Вацлава Радзівіновіча (Waclaw Radziwinowicz), кореспондента газети «День» Миколу Семену та фотожурналістку Лейнару Абібулаєву. Їх допитували впродовж шести годин.