30 березня 2015 року відбулася зустріч представників осередку КМО НМПУ телеканалу «ТВі» та Київської організації Незалежної медіа-профспілки України з директором підприємства «ІНФО 24» Максимом Урбанським, який на теперішній час представляє інтереси власників телеканалу ТВі.

Спочатку пан Урбанський, категорично відмовлявся спілкуватися з профспілковими представниками. Однак під тиском трудового колективу вимушений був погодитись. Під час зустрічі керівник телеканалу заявив, що не терпітиме жодних ультиматумів від профспілок та питання працевлаштування та виплати заборгованості по зарплаті, буде вирішувати з кожним працівником індивідуально.

«Такі заяви директора виглядають м’яко кажучи дивно, – коментує ситуацію член Комітету КМО НМПУ, юрист Олександр Тарасов, – бо саме профспілкам закон надає право представляти колективні інтереси працівників щодо всіх трудових та соціально-економічних питань саме у перемовинах з власником або його менеджментом. Так зване «індивідуальне» спілкування, анансоване Максимом Урбанським, ми розцінюємо як спробу тиску на окремих членів нашої профспілки. Ухилення від перемовин з профспілкою, може бути трактовано також як перешкоджання законній діяльності профспілок (злочин передбачений ст.170 Кримінального кодексу України)».

Щодо термінів виплати багатомісячної заборгованості зарплати, директор ТОВ “ІНФО 24” Максим Урбанський теж нічого конкретного не зміг повідомити. Всі його тези звелися до того, що у каналу зараз немає грошей і лише, коли платоспроможність підприємства буде поновлена, почнеться розрахунок з боргами. Але коли саме це станеться, керівник каналу не повідомив.

Максим Урбанський нічого не може також стверджувати щодо виплати заробітної плати стосовно осіб, які були працевлаштовані за усним трудовим договором. За словами директора, таким працівникам неможливо зробити запис у трудову про прийняття на роботу з тієї дати, коли вони почали працювати на каналі. У той же час, коли не сплачувались податки з зарплат цих журналістів, пан Урбанський за його ж словами «рахувався номінальним директором» і він не може допустити, щоб до юридичної відповідальності були притягнуті працівники відділу кадрів, бухгалтерії та він особисто.

«Якщо хтось не згоден з моєю позицією, то може звернутися до суду. Однак я – юрист, і у мене велика практика з теми трудових спорів», – заявив директор ТОВ «ІНФО 24» Максим Урбанський.

«В ситуації з телеканалом ТВі, ми маємо не одну, а комплекс проблем, – пояснює голова Київської медіа-профспілки Юка Гаврилова, – перш за все, це – проблема непрозорості медіа-власності, по-друге, це ухилення роботодавців від сплати податків, для чого вони уникають видачі наказів про зарахування на роботу, або укладання письмових трудових договорів з найманими працівниками. На жаль, часто цьому сприяють й самі журналісти. Однак, профспілка готова захищати своїх членів всіма легальними способами. Ми запрошуємо керівництво каналу ТВі до переговорів, проте не виключаємо звернення до суду, правоохоронних органів та податкової у разі невиконання законних вимог профспілки».

Нагадаємо, що працівники телеканалу ТВІ звернулися до КМО НМПУ з проханням юридичного захисту своїх трудових прав у зв’язку із багатомісячною фінансовою заборгованістю перед журналістами та свавіллям керівників. Медіа-профспілка виступила на захист своїх членів.