Студія Time Production невдовзі представить документальний фільм «Губін» відомого режисера-документаліста Ігоря Чайки (на фото). Прем`єра відбудеться 17 травня.

Йдеться у фільмі про небуденні будні 60-річного мешканця села Сокілець, що на Вінничині. Володимир Губін на своїх сусідів схожий мало. «В його чудернацькому недобудованому будинку на березі Південного Бугу поруч з хазяїном живуть бджоли, оси, джемлі; висять дивні кошики, наповнені річковими камінцями, дбайливо обробленими часом і рікою, а деінде на різних рівнях в кімнаті прямо в повітрі тихо погойдуються самотні більші камінці. А ще в його будинку, як і в його житті, живе Млин», – ідеться в прес-релізі Time Production.

Герой фільму є організатором етнофестивалю «Млиноманія». Він знаний у мистецьких колах – у Володимира Губіна полюбляють гостювати музиканти, йоги, художники.

«На відміну від наших попередніх проектів, присвячених проблемам зі свободою слова та негараздам у вітчизняному медійному просторі, журналістськім розслідуванням, фільм «Губін» –  це якісно інша робота, що дала нам можливість познайомитись з надзвичайно цікавою, на наш погляд, особистістю і познайомити з ним глядачів», – каже режисер і продюсер фільму Ігор Чайка.

До фінансування фільму долучився Фонд Ріната Ахметова «Розвиток України». Як розповів «Телекритиці» пан Чайка, в рамках грантової програми підтримки динамічної культури «І3» студія отримала 100 тис грн. «Бюджет фільму більший – решту фінасування забезпечувала, власне, Time Production. Завдяки гранту нам вдалося частково сплатити гонорари команді та покрити витрати на відрядження», – відзначив продюсер.

Членів Експертної ради «І3», які насамперед враховують оригінальність та іноваційність поданого проекту твору, зацікавила модель просування фільму. Як розповів Ігор Чайка, фільм заплановано для показу і на фестивалях, і для широкого кола глядачів. Всеукраїнська прем`єра «Губіна» відбудеться восени в рамках мандрівного проекту фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Також стрічка вийде в ефірі телеканалу ZIK. 17 травня фільм представлять журналістам у київському Будинку кіно. Інші покази плануються у співпраці з громадськими організаціями і Docudays UA.