Напередодні першого в історії Міжнародного дня боротьби з безкарністю за злочини проти журналістів, започаткованого ООН, глобальна мережа IFEX оголосила про початок кампанії проти цього свавілля.

Доповнюючи численні ініціативи 95 організацій, що входять до її складу, IFEX звернулася із закликом до урядів усіх країн вжити конкретних заходів.

IFEX створила багатомовний ресурс daytoendimpunity.org, на якому міститься інформація, що допоможе краще зрозуміти механізми ООН, а також демонструються ілюстрації того, як безкарність підриває право кожного на свободу слова.

На сайті є сторінка фактів (Fact sheet), яка нагадує про шість важливих пунктів із Плану дій ООН щодо гарантування безпеки журналістів та стосовно проблеми безкарності. Розділ пояснень (Explainer) містить доповідь Генерального директора ЮНЕСКО з цієї ж теми. Створена також карта «гарячих точок» безкарності.

Крім цього, на ресурсі міститься розділ, який дозволяє «порушити мовчання». Він зроблений у формі онлайн-гри, але дає змогу зрозуміти проблеми, з якими зіштовхуються журналісти чи громадські активісти.

На початку жовтня IFEX надіслала звернення усім постійним представництвам держав-членів ООН. У ньому вона закликала до співпраці з національними органами влади щ метою вирішення проблеми безпеки журналістів.

У зверненні організації наголошується на важливості виконання державами Плану дій ООН з безпеки журналістів (the UN Plan of Action on the Safety of Journalists).

Глобальна мережа привертає увагу до тривожного факту, що у виданій торік доповіді ЮНЕСКО у період 2006-2013 з майже 600 справ загиблих журналістів були розкриті тільки 10 відсотків.

Нагадаємо, що у грудні минулого року Генеральна Асамблея ООН ухвалила першу в історії резолюцію з безпеки журналістів і проблеми безкарності. У ній організація «недвозначно засудила усі напади й прояви насильства проти журналістів та інших медійників, а саме: тортури, вбивства без судових вироків, примусові зникнення та свавільні арешти у конфліктних і безконфліктних ситуаціях».

Резолюція проголосила 2 листопада Міжнародниим днем боротьби із безкарністю за злочини проти журналістів. Ця дата збігається зі стратою бойовиками в охопленій громадянською війною країною Малі французьких журналістів Ґіслена Дюпона (Ghislaine Dupont) та Клода Вернона (Claude Verlon).