Голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов закликав кандидатів у народні депутати України по двох округах Кременчука Полтавської області дати публічну оцінку “дикунській поведінці” міських чиновників щодо журналістів телеканалу “Візит”. Таку заяву він зробив на прес-конференції у Кременчуці. Заклик звернено до кандидатів по 150-го округу Костянтина Жеваго, Ганни Капустян, Тетяни Гузь і по 146-му округу Юрія Шаповалова, Оксани Піддубної, Володимира Пилипенка, Олега Надоші.

Юрій Луканов заявив, що два роки тому почався моральний терор щодо візитівців, а тепер дійшло до рукоприкладства.

Голова НМПУ запевнив, що медіа-профспілка буде домагатися покарання можновладців-зловмисників за 171-ю статтею Кримінального кодексу – «Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналіста».

Він нагадав, що нинішнє ставлення до журналістів “Візиту” є наслідком минулих спроб міської влади відібрати приватну телекомпанію і перевести її в комунальну власність. Ця затія зірвалася, суд відмовив позивачам. Це сталося, зокрема, через те, що медіа-профспілка підтримала колег з «Візиту».

Нагадаємо. 16 вересня завідувач організаційно-контрольного відділу міськради Кремечука Валерій Декусар штовхав репортера телеканалу “Візит”, члена медіа-профспілки Оксану Цокур під час виконання нею її службових обов’язків.

Два роки тому за ініціативою міської Ради Кременчука було здійснено спробу перебрати приватний телеканал «Візит» у комунальну власність. Вищий касаційний суд поставив крапку у цій справі, ухваливши рішення на користь «Візиту». Юрій Луканов тоді провів прес-конференцію у Кременчуці, заявивши про неприпустимість відбирати приватні медіа.

Міжнародна і Європейська федерації журналістів заявили тоді, що спроби відібрати приватну телекомпанію негативно позначиться на стані свободи слова.