ЄФЖ повністю підтримує проведення страйку БіБіСі, який розпочнуться 28 березня 2013 року о 12.00.

Президент ЄФЖ Арне Кьоніг наголосив, що цей страйк – це «головна битва» за все те, що для журналістів Європи входить до поняття «суспільне мовлення». «BBC є зразком загальноєвропейського та світового рівня, яким має бути суспільне мовлення, але, тим не менше, впродовж багатьох років вони зазнавали значних нападів з боку політичних і комерційних сил, і особливо за останні місяці».

Минулого тижня британська профспілка журналістів «National Union of Journalists» (NUJ) проголосувала за проведення страйку проти обов’язковості звільнень, надмірного робочого навантаження, знущань і переслідувань всередині корпорації. Їх також підтримали профспілковці з «BECTU», які теж стурбовані подібними проблемами та проголосували за оголошення страйку.

Страйк почнеться в 12.00 годин в четвер, 28 березня і триватиме 12 годин. Це вперше за останні роки члени NUJ та BECTU разом оголосили про проведення страйку. Спільна акція буде мати величезний вплив на вихід BBC в четвер, і на наступний день, оскільки буде не буде можливостей опрацювати матеріал для подачі його на ранок п’ятниці.

Мішель Станістріт, Генеральний секретар NUJ, зазначає, що журналісти – члени NUJ розцінюють страйк як чіткий та однозначний сигнал для БіБіСі про те, що вони повинні дослухатися до думки своїх працівників і належним чином вирішувати проблеми, спричинені їх непродуманою та недбало впроваджуваною програмою скорочення. Розчаровує те, що БіБіСі знову відмовилося від того, щоб все провести належними чином, не бажаючи прийняти наш заклик про оголошення мораторію задля того, щоб отримати можливість та простір для змістовного обговорення такої хвилюючої проблеми як скорочення штату».

Ця боротьба на БіБіСі відбувається у час, коли в багатьох країнах Європи ситуація яз суспільними мовниками є драматичною: у Португалії суспільне мовлення було на межі приватизації та його майбутнє поки що не визначене. В Іспанії менеджмент оголосив про широкомасштабну програму боротьби проти надмірностей. У Франції на суспільному мовленні також будуть скорочення, і по всій Європі будуть закриватися редакції та скорочуватися зарплати.

«Ми зобов’язані захистити якість програм та незалежність БіБіСі за будь-яку ціну, і водночас уникнути скорочень робочих місцьтаі боротися за гідні умови праці. Інакше всі журналісти, які працюють у редакціях більш слабких суспільних мовників по всій Європі, будуть ще більше страждати від наслідків скорочень і реструктуризації», – наголосив Арне Кьоніг, відзначаючи також, що медіа – «суспільні мовники» є тим наріжник каменем, який дозволяє сприймати журналістику саме як суспільне благо».

Додаткову інформацію про страйк можна знайти за посиланням: http://www.nuj.org.uk/innerPagenuj.html?docid=2851

Звернення на підтримку страйкуючих британських колег-журналістів можна надсилати на адресу: campaigns@nuj.org.uk

Незалежна медіа-профспілка України закликає всіх небайдужих проявити професійну журналістську солідарність та надсилати слові підтримки британським колегам, які раніше завжди підтримували протестні акції НМПУ та боротьбу українських журналістів за свої права!