Представництво ЄС 16 березня видало заяву з чітким меседжем українській владі: суспільне мовлення — міжнародне зобов’язання України перед ЄС та Радою Європи, і відкладати питання його запуску далі вже немає куди.

«Суспільний мовник — один зі стовпів демократичного суспільства, він має протидіяти зловживанню політичною владою, а не навпаки. Зараз ми як ніколи близькі до того, щоби насправді почати процес створення суспільного мовлення. Не можна більше втрачати час — треба діяти», — стверджує Давід Стулік, прес-аташе представництва ЄС в Україні.

Верховна Рада має розглядати проект закону вже 19 березня. Однак досі не відомо, чи збере він достатню кількість голосів. Одностайності серед депутатів немає, а Блок Петра Порошенка, від якого значною мірою залежать результати голосування, своєї позиції й досі публічно не озвучив.

«Якщо захочуть, ваші політики можуть прийняти закон протягом 2-3 хвилин в першому-другому читанні, через 10 хвилин приїжджає президент, разом зі спікером, підписує, наступного дня він вже є в “Урядовому кур’єрі”. Політичної волі в країні немає, тому потрібен тиск як усередині країни, так і ззовні», — наголошує пан Стулік.