Медіа-експертка, керівниця проекту з моніторингу регіональних ЗМІ Інституту демократії ім. Пилипа Орлика Світлана Єременко стверджує, що регіональні ЗМІ, в більшості, майже не змінили свою редакційну політику і продовжують дезінформувати своїх читачів, а під час передвиборчої кампанії розміщують приховану рекламу. Про це повідомляє Нацспілка журналістів на своєму сайті.

“Під час передвиборчих перегонів у вересні – жовтні 2014 кількість замовних матеріалів у Львівській, Сумській, Харківській області зросла утричі порівняно з липнем, у Житомирській та Чернівецькій областях таким був визнаний кожен другий матеріал; у Дніпропетровській джинса складала 40%”, – пише експертка.

Вона констатує, що журналістської революції гідності не відбулося.

“Під час трагічних подій на Майдані найбільш об’єктивно висвітлювали події та подавали різносторонню й збалансовану інформацію журналісти Львова, де багато видань зробили Майдан топ-темою, натомість деякі медіа Криму, Харкова та Донецька розгорнули справжній антиукраїнський та антимайданівський шабаш. В гарячі місяці протистоянь, у той час, як їхні колеги висвітлювали події на Інститутській, Грушевського та Майдані, ризикуючи власним життям, інші – сіяли паніку, залякували бандерівцями, закликали до насилля, збуджували ненависть та агресію, зневажливо відгукувались про учасників протестів”, – пише Єременко.

Наприклад, ось красномовні заголовки у “Крымской правде”: “Бандеровцы не пройдут!”, “Власть! С фашистами и бандитами не договариваются. Огонь на поражение!”, “Еврофашизм в Крыму не пройдет”; у “Харьковских известиях”: “Фашизм не пройдет”, “Революции требуют жертв” (саме так цинічно після жорстокого побиття студентів) тощо.

Нагадаємо, журналіст “Громадського ТБ” Богдан Кутєпов звинувачує телеканал 112 у проросійській пропаганді.