Одним зі співзасновників сайту проукраїнських російських націоналістів “Петр и Мазепа” виявився Дмитро Подтуркін – медичний лобіст, екс-радник колишнього міністра охорони здоров’я України Раїси Богатирьової. Про це він сам розповів заступнику головного редактора LB.ua Вікторії Герасимчук. Вона пише про це у своєму блозі на facebook.

Дмитро Подтуркін

У пресі (Наші гроші, Обозреватель, Хвиля) писали, що він має вплив на компанію “Вектор-фарма”, яка часто виграє тендери Мінздоров’я. Сам Подтуркін цю інформацію спростовує. Раніше екс-голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський також пов’язував Подтуркіна з цією фірмою.  Його також пов’язують із сайтом “Медконтроль”. Подтуркін спростовує це також.

Цікаво, що адреса “Медконтролю” співпадає з адресою проекту “Петр и Мазепа”: 04050, Київ, вул. Мельникова, 81, корпус 20, оф. 312. Редагує обидва проекти одна людина – Ігор Щедрин.

У коментарях до цього посту з’явився головний редактор “Петра и Мазепы” Олександр Нойнець. Він підтвердив, що Подтуркін є одним зі співзасновників проекту, раніше писав на російський націоналістичний сайт “Спутник и погром”, а потім долучився до створення проукраїнського ресурсу російських націоналістів “Петр и Мазепа”.

Нойнець також додав, що Подтуркін не має впливу на редакційну політику видання, а Ігор Щедрин також є одним із співзасновників. “Я, Подтуркін та Щедрин – не єдині співзасновники. Продовжуйте копати”, – написав головний редактор.

Нагадаємо, видання “Петр и Мазепа” позиціонює себе як сайт російських націоналістів України. На сайті розміщено “Кредо русских людей Украины”, де йдеться про “политическую субъектность русской нации на Украине”.