Московський міський суд виніс обвинувальний вирок всім підсудним у справі про вбивство журналістки Анни Політковської, повідомляє «Новая газета».

Суддя Павєл Пєлєвін оголосив вирок, засудивши:

Рустама Махмудова до довічного позбавлення волі в колонії особливого режиму;
Лом-Алі Гайтукаєва до довічного позбавлення волі в колонії особливого режиму;
Джабраїла Махмудова 14 років в колонії суворого режиму;
Ібрагіма Махмудова до 12 років в колонії суворого режиму;
Сергія Хаджикурбанова до 20 років в колонії суворого режиму.

Підсудні вислухали вирок сидячи.

Два тижні тому присяжні винесли вердикт, що всі перелічені вище обвинувачені є винними  у вбивстві оглядача «Нової газети», і, за винятком Ібрагіма Махмудова,  не заслуговують на поблажливість.

Раніше з боку потерпілих надходили прохання  про поблажливість для Джабраїла і Ібрагіма Махмудових. Вони вважають адекватною мірою покарання для Ібрагіма 8 років ув`язнення, для Джабраїла – 8,5 років.

Захист обвинувачених оскаржуватиме  вирок.

Як і після оголошення вердикту присяжних, потерпілі 9 червня після винесення вироку заявили журналістам, що будуть задоволені лише тоді, коли буде встановлений замовник вбивства.

Анна Політковська, відома журналістськими розслідуваннями порушень прав людини в Чечні, була вбита в ліфті свого будинку на Лісовій вулиці в Москві 7 жовтня 2006 року. Як основну слідство розглядає версію, пов’язану з її професійною діяльністю.

Згідно з обвинуваченням, організатором вбивства був Лом-Алі Гайтукаєв. Одного з підозрюваних, колишнього співробітника московського ГУВС Дмитра Павлюченкова 14 грудня 2012 року Московський міський суд засудив до 11 років колонії суворого режиму. Згідно з обвинуваченням, Павлюченков входив до групи, яка скоїла вбивство. До його обов’язків входило встановлення місцезнаходження Політковської, вивчення її розкладу дня, спостереження.  Крім того, він придбав перероблений під стрільбу бойовими патронами газовий пістолет, який передав Гайтукаєву і Сергію Хаджикурбанову. Виконання вбивства, за версією слідства, доручили Махмудовим.