Незалежна медіа-профспілка України долучилася до створення «Вогню Майдану» – спільного українсько-польського проекту журналістів та істориків

Представники НМПУ – Юрій Луканов та Сергій Штурхецький – як одні із ініціаторів проекту, побували 24 січня 2015 року у м. Рівне на робочій зустрічі, організованій Центром «Карта» м. Варшава (Польща) та Фундацією імені князів-благодійників Острозьких. У зустрічі взяли участь 14 представників медійних громадських організацій, Українського інституту національної пам’яті та Центру усної історії факультету історії Київського Національного університету ім. Т. Шевченка, під час якої було обговорено робочий план зі створення збірника «Вогонь майдану. Чин української волі, 21 листопада 2013–22 лютого 2014» в рамках проекту «Архів Майдану» за підтримки програми Польсько-Американського дому Свободи «Перетворення у регіоні» (РІТА).

Щоб історія не спотворилася нашаруваннями часу і нових подій, учасники робочої зустрічі – зі створення збірника з архівами спогадів учасників Майдану Гідності – домовилися внести свій внесок у збереження та публікацію спадщини Людей Майдану.

Представники Центру «Карта» з Варшави поділилися досвідом збирання й архівування усної історії, а також адміністрування архівних аудіо\відео\документальних фондів понад 5000 осіб. Зі свого боку представники Інститут національної пам’яті з Києва розповіли про свої фонди понад 300 записів очевидців і учасників подій Майдану Гідності. До монтажу спогадів планується долучити уривки щоденників, вірші, уривки прес-коментарів – вільних від політики – та документи й комуніке державної адміністрації.

Метою роботи редакційної групи є видання книги спогадів, яка може бути основним підгрунтям фіксації процесу суспільної трансформації громадян України; також допоможе працювати над збереженням усної історії заради майбутніх поколінь європейців.

Збірник «Вогонь майдану. Чин української волі 21 листопада 2013–22 лютого 2014» заплановано випустити у листопаді 2015 року українською та польською мовами. Свідчення Майданівців буде викладено у конструкції, яка відповідає хронологічним подіям. Збірник буде вільним від політики. В кінці 2015 року планується здійснити презентації книги в різних містах України та Польщі.

Пропозиції щодо формування збірника та можливі декларації допомоги просимо направляти координаторам проекту: Мачею Ковальчику (Центр «Карта», Польща):

m.kowalczyk@karta.org.pl або Руслану Крапличу (Фундація імені князів-благодійників Острозьких, м. Рівне): r.kraplych@gmail.com