Колишній головний редактор журналу “БЛИК Секрет” (ТОВ “Фрі Медіа Україна ГмбХ”), член Незалежної меді-профспілки України Анна Мазітова виграла судовий позов проти колишнього роботодавця за допомогою юриста профспілки. Вона вимагала погасити заборгованість по зарплаті, сплатити за усі дні затримки розрахунку і виплатити компенсацію за моральну шкоду.

Розгляд скарг журналістки в судах та інших інстанція тривав кілька місяців. Весь цей час члена профспілки з “Бліку” консультував медіа-юрист Ігор Ворон, який має великий досвід у захисті трудових прав членів профспілки, є автором кількох профспілкових посібників для журналістів.

Наполегливість журналістки у відстоюванні своїх прав повністю себе виправдала. Суд задовільнив її вимоги по зарплаті, а також присудив виплатити компенсацію за затримку розрахунку і компенсацію моральної шкоди.

“Я ликую и еще раз говорю вам огромное спасибо!” – написала Анна Мазітова у подяці на адресу юриста профспілки.

Нагадаємо, що у лютому 2012 року звільнені журналісти, перед якими не погасили зарплатні борги, звернулись зі скаргою до Територіальної державної інспекції праці. Заступник начальника ТДІП М.Жилякова у березні 2012 року у своєму листі зазначила:

“…Перевіркою встановлено, що в порушення законодавчо-встановлених строків виплати заробітної плати, передбачені ст.115 КЗпП України, у товаристві існує заборгованість по заробітній платі перед 68 працівниками за період з жовтня 2011 року по лютий 2012 року у сумі 1.183.102,04 грн, з них перед звільненими  працівниками у сумі 839.750,46 грн, що є порушенням ст. 116 КЗпП України та підтверджуються наданою для перевірки довідкою про стан заборгованості по заробітній платі за підписом директора товариства Супруна С.І. а також звітом з праці (Форма №1-ПВ) за січень-лютий 2012 року…

Повідомляємо, що за результатами перевірки матеріали перевірки направлено до прокуратури міста Києва для вирішення питань про порушення кримінальної справи за ст.175 КК України. Директору товариства також видано припис про усунення виявлених порушень законодавства про працю”.

Проте ця вимога так і не буда виконана роботодавцем, що і змусило членів профспілки звернутись до суду. Анна Мазітова також зверталася до прокуратури. Проти гендиректора ТОВ “Фрі Медіа Україна ГмбХ” Сергія Супруна було порушено кримінальну справу, по якій Анна Мазіпова проходила як потерпіла.