23 листопада 2009 на Фііліппінах, в Ампатуану, загинули 32 працівника ЗМІ. У пам’ять про жертви цього злочину проти журналістів, а також у пам’ять про всіх репортерів, злочини против яких не розслідувані і не винесено покарання з 2011 року відзначається День боротьби із безкарностю.

На круглому столі представникі медіа-організації, юристи та активісти плануватимуть шляхи реального застосування 171 статті (перешкоджання журналістській діяльності).

В програмі круглого столу також: Підбиття підсумків по безкарності. Анализ реакций правохоронних органів на звернення журналістів протягом минулого року. Визначення основних тенденцій у порушенні прав журналістів. Обговорення актуальних проблем правозастосування законів. Зокрема, як захистити права інтернет-журналістів та фотографів.

Учасникі: Представник Репортерів без кордонів Оксана Романюк, представникі НМПУ Андрій Яніцький, Ольга Падірякова, медіа-юрист Олександр Тарасов, президент Ассоциации медиа-юристов, представник НСЖУ Тетяна Котюжинська, Світлана Остапа (ГО “Телекритика”), Вікторія Сюмар (Інститут масової інформації), медіа-юрист Євгенія Воронюк (Інститут
Медіа Права), журналісти, проти яких було скоєно злочин за 171 статтею.

Місце проведення зала НСЖУ (Хрещатик 27-А).