18 листопада з 11:00 до 14:00 у приміщенні агенції «Укрінформ» відбудеться круглий стіл на тему: «Стандарти журналістської діяльності під час конфлікту».
Організатори: Координатор проектів ОБСЄ в Україні, громадська організація «Телекритика» та Комісія з журналістської етики.
Захід покликаний підтримати діалог щодо викликів, які постають перед журналістом у сфері дотримання професійних та етичних стандартів у кризові часи.
Питання до обговорення:
1. Результати моніторингу провідних загальнонаціональних та регіональних онлайн-видань на предмет дотримання професійних та етичних стандартів під час конфлікту в Україні.
2. «Етичні виклики для журналістів, які висвітлюють конфлікт на території власної держави», презентація Мердіяни Садовіч, регіонального директора лондонського Інституту воєнної та мирної журналістики у країнах Західних Балкан.
3. Стан та проблеми взаємовідносин медіа і держави в контексті конфлікту (повнота інформації, якість інформації, доступ до інформації).
4. Можливості вдосконалення взаємодії держави та ЗМІ у висвітленні конфлікту.
За результатами обговорення будуть підготовлені рекомендації з дотримання професійних та етичних стандартів журналістики в умовах конфлікту.
До участі в заході запрошено представників Міністерства оборони та добровольчих батальйонів, Ради національної безпеки й оборони, СБУ, Управління верховного комісара ООН у справах біженців в Україні, Державного комітету телебачення і радіомовлення, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, Національної спілки журналістів України, Незалежної медіа-профспілки України та інших громадських організацій.
Місце проведення заходу: вул. Б.Хмельницького, 8/16, «Укрінформ», вхід за редакційними посвідченнями.
Довідка про проект:
Комісія з журналістської етики та Національна спілка журналістів України за підтримки Державного комітету телебачення і радіомовлення звернулися до Координатора проектів ОБСЄ в Україні з проханням посприяти проведенню заходів, направлених на дотримання Кодексу етики українського журналіста. Цей проект був розроблений з огляду на існуючі потреби українських партнерів і відповідно до зобов’язань ОБСЄ з питань свободи ЗМІ, свободи переконань і вільного потоку інформації. Метою проекту є підвищення рівня знань української медіаспільноти про практичні навички та етичні норми онлайн журналістики.