Сьогодні по всій Україні – від Криму та Донецька до Львова та Рівного – пройшли численні акції протесту журналістів з вимогою відставки міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та покарання винних у побитті журналістів. Такою була реакція журналістів на побиття під Києвом журналістки та громадської активістки Тетяни Чорновол у ніч з 24 на 25 грудня 2013 року.

Нагадаємо, троє невідомих осіб зупинили її авто на Бориспільській трасі неподалік від міста Бориспіль Київської області, розбили вікно, витягли Тетяну та жорстоко її побили. Поки що невідомі подробиці цього злочину, мотиви злочинців, але Незалежна медіа-профспілка України (НМПУ) підозрює, що причиною нападу стала журналістська та громадська діяльність Чорновол.

Тетяна Чорновол відома своїми сміливими розслідуваннями щодо перших осіб країни та олігархів, у тому числі Дмитра Фірташа, Сергія Льовочкіна, Віктора Медведчука, Віталія Захарченка та багатьох інших.

Найчисленніша акція протесту відбулася у Києві (на всіх фото, автор – Олекса Ярославцев), де журналістів підтримали громадські організації та політичні партії. Депутати Верховної Ради змогли пройти у будівлю МВС, де їм повідомили, що справу за фактом побиття Чорновол перекваліфікували з “Хуліганства” (ст.296 ККУ) у “Нанесення тяжких тілесних ушкоджень” (ст.121). Медіа-профспілка вважає, що насправді відбувся замах на життя журналістки та мало місце перешкоджання її професійній діяльності.

Тетяна Чорновол – не єдина постраждала журналістка у цьому році. Лише за останній місяць в Україні фізичного насильства зазнали близько 50 журналістів. Лише частина з них звернулася до міліції, оскільки серед журналістів немає довіри до органів правопорядку. Численні заяви журналістів до міліції залишаються не розглянутими, панує безкарність.

Тому НМПУ ставить питання про негайне звільнення міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка та розслідування усіх справ щодо журналістів.