19 липня у Донецьку терористи затримали 10 іноземних журналістів, які приїхали висвітлювати результати катастрофи малазійського Boeing 777. За інформацією іноземних ЗМІ, яку ІМІ підтвердили власні джерела, станом на 20 липня журналістів відпустили.

Іноземні журналісти, серед яких були представники британських, шведських, та російських ЗМІ, чергували біля одного з моргів Донецька і намагалися з’ясувати, чи привезуть туди тіла загиблих в авіакатастрофі Boeing 777.

Їх затримали представники самопроголошенї Донецької народної республіки на підставі того, що у них не було «акредитації від Стрєлкова», на додачу до «акредитації ДНР».

Один із затриманих, журналіст ВВC Кевін Бішоп, написав про це у своєму Твіттері. За його словами, спершу їх залякували, згодом відвезли до будівлі донецького СБУ, і відпустили за кілька годин. Серед затриманих також були двоє шведських журналістів, Пол Хансен (Paul Hansen) та Ян Левенхаген (Jan Lewenhagen) з видання Dagens Nyheter. Про це повідомляє The Guardian.

Нагадаємо, 17 липня у результаті аварії Boeing 777 на території Донецької області загинуло 298 осіб – 283 пасажири і 15 членів екіпажу. Серед загиблих – громадяни Нідерландів, Німеччини, Франції, Великобританії, США, Канади, Бельгії.