Представниця МОП: «Ми не можемо вирішувати ваші проблеми за вас»

Андрій МИХАЙЛИК, перший заступник Голови Незалежної медіа-профспілки України

 

 

 

 

 

 

 

Між документами, розданими учасникам перед початком засідання Ради Конфедерації Вільних профспілок України (КВПУ), була доволі цікава табличка – про суми заборгованості з виплати заробітної плати цього року. В кожній області та в цілому по країні. Цифри, http://www.ukrstat.gov.ua/operativ/operativ2019/gdn/zvz/zvz_19_u.htm  взяті з офіційного сайту Державної служби статистики України доволі красномовні. Якщо на початок квітня 2019 р. українські трудящі в цілому по країні недоотримали майже два з половиною мільярда зароблених гривень (2463,3 млн грн), то по окремих областях різниця заборгованості вражає ще більше – від «мізерних» 300 тисяч у Чернівецькій чи 6,8 млн грн у Житомирській області – до 462,9 млн грн у Донецькій!

Складається враження, що ці суми боргів наведені з показників різних країн.

 

Окрім заборгованості по зарплаті, не менш вражали приклади, наведені активістами незалежних профспілок в регіонах: нехтування правилами охорони праці, хамське поводження адміністрацій, інші порушення роботодавцями прав трудівників, разюча, у сотні разів різниця у рівнях зарплат працівників низової ланки та топ-менеджменту. У виступах учасники засідання констатували – соціальна справедливість, суспільний діалог відсутні.

У подоланні цієї проблеми неоціненну роль повинні відігравати медіа. Та про який діалог можна вести мову, коли провідні медіаресурси підконтрольні можновладцям, а частка незалежних медіа як вагомого чинника стабільності суспільства мізерна?

– Ми недалеко відійшли від Казахстану, Білорусі і Росії, де знищуються незалежні профспілки, але ми згуртовані, змогли інтегруватися у міжнародний профспілковий рух, – вважає голова КВПУ Михайло Волинець.

Свідченням уваги до українського незалежного профспілкового руху з боку міжнародних профспілкових структур стала участь у засіданні директора Бюро Міжнародної організації праці з питань діяльності трудящих (МОП) Марії Хелени Андре та представника регіонального офісу МОП у Будапешті Магнуса Берге.

Як зауважила пані Андре, на засіданні «почула для себе багато нового» та виокремила наріжні українські проблеми – нехтування законами і високий рівень корупції.

– Змусьте уряд поставити на порядок денний питання соціального діалогу, – наголосила директорка бюро МОП. – Є час вимог, є час протестів, час переговорів, час компромісу. Ваша країна підписала багато конвенцій МОП, і ваш уряд не захоче бути викликаним «на килим» до Женеви у штаб-квартиру нашої організації. Міжнародна профспілкова солідарність дуже важлива, і ми будемо вас підтримувати, але ми не можемо вирішувати ваші проблеми за вас.

 

 

Залиште коментар