“На нас очікує тотальне перезавантаження свідомості на всіх рівнях організації…”

Учора, 1-го березня,  відбувся перший етап VIII З’їзду НМПУ. Рішенням З’їзду наступним головою Комітету НМПУ обрано Сергія Штурхецького.

Щиро дякую друзям і колегам за підтримку впродовж останніх двох років, ворогам та “корисним ідіотам” – за те, що тримали в тонусі і не дозволяли впадати в розпач!

Сподіваюсь, найскладніші дні медіа-профспілки вже в минулому, болісний етап видалення злоякісних пухлин з “тіла” організації завершено (і одне з рішень сьогоднішнього З’їзду це підтвердило)!
Але, якщо вже продовжувати аналогію, “повне одужання” можливе лише за умови наявності бажання та активної участі в процесі самого “пацієнта”, в нашому випадку – всіх членів медіа-профспілки. Адже оновлений Комітет на чолі з досвідченим і поважним головою, тим не менш, не є ані чарівниками зі світів Джоан Ролінг, ані супергероями Marvel Studios, а отже чудес очікувати не варто.

Як не прикро, але за весь період існування медіа-профспілку час від часу успішно використовували в якості громадської організації для відпрацьовування грантів і звітування за ними, присадивши на цю «голку» свідомість всіх членів профспілки. Особливо активно робилось це в період між двома останніми з’їздами, коли для звітування була важлива лише кількість «записавшихся» в НМПУ, навіть не усвідомлюючих, що окрім «роздачи» прес-карт (до речі, до певного часу також «без розбору»), профспілка має цілу низку можливостей і завдань, яких позбавлені будь-які інші медійні ГО і їм подібні структури.

А отже, нас очікує тотальне перезавантаження свідомості на всіх рівнях організації, аби не попрощатися з ілюзіями щодо того, що в Україні дійсно існує Незалежна медіа-профспілка, з якою рахуються, поважають і вважають за доцільне співпрацю, а не зневажання та ігнорування.
І щиро сподіваюсь, що словосполучення «журналістська солідарність» нарешті припинить існувати лише в якості чарівної мантри у зверненнях до міжнародних донорів, а стане наріжним каменем оновленого фундаменту професійного об’єднання українських медійників – Незалежної медіа-профспілки України!

Ігор Чайка,
голова Комітету НМПУ 2016 – 2019 рр.

Залиште коментар