Профспілка йде у цифрові ЗМІ

22 та 23 жовтня в Києві пройшла робоча зустріч представників МФЖ, НМПУ, НСЖУ та колег з профспілок низки балканських країн. Головна тема обговорень стосувалась стратегії профспілок по залученню журналістів з цифрових ЗМІ.

Кілька висновків:
– молодих журналістів з цифрових медіа потрібно залучати до профспілок;
– треба допомагати їм стати професійними журналістами, допомагати будувати кар`єру журналіста;
– потрібно організовувати для них навчання журналістиці;
– потрібно дбати хоча б про мінімальні стандарти щодо їх умов праці, контрактів, зарплат, соціальних гарантій та іншого.

Незважаючи на те, що ще тривають дискусії про те, кого в цифрових ЗМІ можна вважати журналістом і залучати до профспілок, в МФЖ вважають, що відкладати цю роботу на майбутнє не можна. Тому за підтримки МФЖ в Україні вже запустили пілотний проект для журналістів цифрових медіа. Найближчим часом в Києві НМПУ проведе семінар з безпеки для журналістів цифрових ЗМІ. Також заплановані регіональні зустрічі. Найближчим часом вони пройдуть в Херсоні, Миколаєві, Львові та Чернівцях та інших містах.

Кому це цікаво – пишіть, будемо зустрічатись.

Посилання на висвітлення цієї конференції на сторінці МФЖ: http://www.ifj.org/media-centre/news/detail/category/press-releases/article/ifj-unions-need-to-shape-the-future-for-digital-journalism.html

 

 

Залиште коментар