Медіа-профспілка готується до з’їзду

Незалежна медіа-профспілка України планує провести 30 листопада 2018 року черговий з’їзд НМПУ, – таке рішення 25 вересня ухвалила Рада НМПУ. На з’їзді будуть заслухані звіти нинішнього керівництва НМПУ та Ревкому профспілки, внесені зміни до Програми діяльності, визначений розмір членських внесків та затверджений бюджет НМПУ на 2019-2020 роки.

– Очевидно, що головними питаннями з’їзду будуть переобрання керівництва НМПУ та визначення пріоритетних цілей в діяльності профспілки, – повідомив Сергій Гузь, якого у вересні призначили виконавчим секретарем НМПУ. – В останні два роки профспілка переживає дуже складні часи, особливо у зв’язку з тими конфліктами, які відбувались в керівництві профспілки. І сьогодні наше головне завдання – подолати наслідки цього і згуртувати журналістів навколо головних цінностей медіа-профспілки. Це буде нелегко зробити. Та це завдання не виглядає неможливим, якщо зважити на загальну ситуацію з правами журналістів, особливо тими, які стосуються умов праці та соціального захисту журналістів. Окрім профспілки цими питаннями взагалі нікому займатись, тому що тільки профспілкові організації мають для цього законодавчі повноваження.

Відповідно до Статуту НМПУ, до 30 жовтня 2018 року в регіональних організаціях має відбутись обрання делегатів з’їзду та сформований його порядок денний. Після цього у членів НМПУ буде місяць на обговорення та надання своїх пропозицій щодо діяльності та бюджету профспілки, висунення кандидатів на керівні посади в організації.

      – Профспілка не має залишатись осторонь загального журналістського руху, – вважає Сергій Гузь. – НМПУ завжди була солідарна з колегами-журналістами не залежно від того, чи є вони членами профспілки, чи ні. І сьогодні, коли багато журналістів стурбовані зростанням недобросовісної журналістики, зростанням пропаганди та фейкових новин, ми теж не повинні стояти осторонь, а разом з колегами розробляти дієві засоби захисту професії і довіри громадян до журналістів. Тому я дуже сподіваюсь, що багато наших колег, які на емоціях або з інших причин залишили профспілку, поновлять своє членство і допоможуть в розбудові організації.

Залиште коментар