16 ВЕРЕСНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЗАГИБЛИХ ЖУРНАЛІСТІВ

 

Незалежна медіа-профспілка України схиляється перед пам’яттю колег, загиблих при виконанні професійних обов’язків.

Цей День кожен відзначить по-своєму: на майданах своїх міст в колі соратників і друзів, на роботі з камерою чи мікрофоном в руках, в студії або ньюз-румі перед компьютером.

А політики, чиновники, правоохоронці в ефірах, на камери, на площах чи в аудиторіях вчергове розкажуть нам з вами про «справу честі» і вчергове пообіцяють нам, що винних обв’язково знайдуть і покарають… Все це ми вже чули і чуємо впродовж 18 років, з часу вбивства Георгія Гонгадзе, але справжнього покарання і покаяння так і не відбулось…

І, боюсь, ще довго не відбудеться. Принаймі доти, поки ми з вами не зрозуміємо нарешті справжній сенс слова «солідарність», що реалізується не в формальних співчуттях або в традиційній ході київським Хрещатиком чи будь-якою головною вулицею будь-якого міста Ураїни в цей день! Солідарність – це коли кожен медійник в країні буде впевнений, що в кризовій ситуації він завжди може розраховувати на підтримку всієї журналістської спільноти, не зважаючи на назву каналу чи видання, в яком він працює або прізвище власника цього медіаресурсу. Звичайно ж, якщо і сам він не грає «втемну», а чесно виконує свої професійні обов’язки, незалежно від особистих пріорітетів.

Але це майбутне, в яке щиро хочеться вірити і яке, сподіваюсь, рано чи пізно стане реальністю.

А поки ж згадаємо наших колег, яких, на жаль, немає сьогодні з нами.

І запалимо свічу. Або просто помовчимо хвилину…

Вічна пам’ять!

 

Ігор Чайка,

голова Незалежної медіа-профспілки України

Залиште коментар