Заява трудового колективу ІА «Погляд» з приводу нападу на журналіста

На прохання редактора ІА «Погляд» Сергія Бондаренка, а також на знак солідарності з колегами, републікуємо текст заяви, оприлюдненої вчора на сайті агенції (https://www.poglyad.tv/zayava-trudovogo-kolektyvu-ia-poglyad-z-pryvodu-napadu-na-zhurnalista/)

 

Учора (16.07.2018 р. – НМПУ) приблизно о 17:15, у кількох метрах від офісу інформаційної агенції «Погляд» стався випадок, котрий просто шокував усіх нас своїм цинізмом та брутальністю. Мова йде про напад на журналістку ІА, яку серед білого дня знахабнілий молодик облив зеленкою, хлюпнувши речовину в обличчя. В результаті – наша колега отримала серйозний хімічний опік роговиці ока. Нападник, зробивши свою чорну справу, з місця інциденту зник. При цьому навіть особливо не прикривав свого обличчя.

Ми, працівники інформаційної агенції «Погляд», вимушені констатувати факт, що впродовж останніх років через безкарність, а також через одверту бездіяльність правоохоронних органів, в Приірпінні та інших регіонах Київщини, де працюють журналісти нашої інформаційної агенції, почастішали випадки обмеження прав журналістів. Ми вже звикли до системного перешкоджання нашій професійній діяльності з боку органів місцевого самоврядування та спеціально вишколених для цього найманців. Нас вже не дивують і непоодинокі погрози – як під час збору інформації на різних подіях, так і в соціальних мережах. Ми, як незалежне джерело правдивої та незручної для влади інформації, щодня стикаємося з масою різноманітних перешкод – від звичайного чиновницького формалізму до відкритого нахабства та грубості.

Зрозуміло, ми одразу забили на сполох і викликали наряд поліціянтів, котрий прибув хвилин за 40. Взяли свідчення, оформили відповідні папери. Однак у нас є великі сумніви, що цей напад буде розкрито, а винуватець понесе покарання. Так само, і злочин, який стався рік тому на цьому ж самому місці. Тоді невідомі побили юриста Коцюбинської селищної ради, який відстоював права мешканців селища у протистоянні з провладною більшістю Ірпінської міськради. Тоді нападників не знайшли. І ніхто не відповів за скоєне.

Ми здогадуємося, хто є замовником нападу на журналістку ІА «Погляд». На нашу думку, цей випадок – лише одна маленька ланка в довгому ланцюгу добре спланованої війни місцевої влади проти опозиційного ЗМІ, його журналістів та активістів, фізична розправа та знущання над якими у Приірпінні вже стали звичною справою. Мета цієї війни – залякати, затулити рота, і таким чином завадити розголосу про корупційні схеми та одвертий дерибан грошей громади. І замовники–організатори переконані, що це буде зробити не складно. Принаймні з “Поглядом”, адже переважна більшість наших журналістів – саме жінки. І на редакційні завдання – на мітинги та акції протесту активістів, в місця незаконної забудови та вирубки лісів, на локації для зйомок інших гострих тем, вони виїздять без охорони. Не тіште себе ілюзіями, панове! Ми не зупинимось! Наш погляд залишиться незалежним, об’єктивним та неупередженим.

Ми обурені тим, що відбулося. Хочемо ще раз акцентувати увагу суспільства на тому, що зі свободою слова в Україні не все гаразд. Професія журналіста, як і раніше, входить у перелік найнебезпечніших. Особливо в Україні.

А тому звертаємось до Президента України, Міністра внутрішніх справ, Генерального прокурора. Ми не просимо. Ми вимагаємо – забезпечити виконання конституційних прав і свобод! Ви для цього існуєте і найняті на роботу НАРОДОМ України. І у вас є усі важелі та інструменти, аби журналістика в Україні була дійсно незалежною та безпечною.

Журналісти України! Єднайтеся! Не мовчіть! У єдності наша сила!

Залиште коментар