Заява НМПУ щодо вбивства журналіста Аркадія Бабченка (оновлено)

Сьогодні, 30 травня 2018 року, Комітет НМПУ, мабуть, як і вся медіагромадськість не лише України, приємно шокований новиною про те, що “убивство” Аркадія Бабченка – то насправді містифікація, реалізована в ході спецоперації СБУ. Сам журналіст Бабченко живий і здоровий, його самого та сім’ю охороняють. Чи не вперше в новітній історії України, тяжкий злочин проти журналіста був розкритий та відвернений. Сподіваємося, громадськість невдовзі ознайомиться із доказами вини підозрюваних осіб.

Водночас Комітет НМПУ наполягає на своєчасності та необхідності своїх пропозицій, висловлених учора в Заяві. На жаль, сьогодні не можуть почуватися у безпеці  чесні журналісти, журналісти-розслідувачі, журналісти, які викривають тоталітарні режими, – адже для безпеки кожного з таких журналістів правоохоронцям не вдасться розробити окремої спецоперації.

 

Вчора, 29 травня, після оприлюднення офіційної інформації про вбивство Аркадія Бабченка, Комітет НМПУ опіблікував наступну Заяву:

У Києві застрелили у своєму помешканні журналіста Аркадія Бабченка. Важко визначити, що є у цій трагічній новині жахливіше  – цинізм терористів-убивць, які, вочевидь, помстилися йому за слово правди  у диких традиціях авторитаризму чи відчуття небезпеки, яка чекає сьогодні на кожного українського журналіста.

Низка нерозкритих злочинів проти журналістів, резонансне і навіть демонстративне вбивство Павла Шеремета в центрі української столиці – це ланки одного масивного і нескінченного  ланцюга, яким намагаються стримати свободу слова, залякуючи журналістську спільноту. Вони діють разом – як спецслужби країни чи окремі терористи, що планували цей злочин, так і спецслужби країни, що не змогли його розкрити. Безкарність злочинів проти журналістів породжує все нові і нові прецеденти.

Комітет НМПУ звертається до правоохоронних органів з вимогою розслідування злочинів проти журналістів, що вже сталися та ретельному і всебічному розслідуванню вбивства Аркадія Бабченка.  Хотілося б бути переконаними, що слідство  дасть  обґрунтовані відповіді на  запитання про виконавців і, головне – замовників цього вбивства. Щоправда, попри очевидність мотивів і осіб-замовників, остання статистика розкриття злочинів проти журналістів не дає нам змоги бути впевненими в торжестві правосуддя і в тому, що винні рано чи пізно понесуть покарання.

Комітет НМПУ звертається до ЄФЖ та МФЖ із закликом скоординувати і активізувати зусилля міжнародної журналістської спільноти задля стимулювання урядів своїх країн до більшої уваги щодо забезпечення безпеки журналістів.  Кілери не знають кордонів і будь-яких пересторог, убивати можуть в Словаччині, Україні деінде. Також Комітет НМПУ  висловлює впевненість у необхідності продовження розпочатих МФЖ програм з  безпеки журналістів.

Останні трагічні події, напади на журналістів та їх офіси мають стати предметом невідкладного зібрання Ради з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова при Президентові України.

Комітет НМПУ приносить щирі співчуття вдові Аркадія Бабченка, усім рідним і близьким  чесного професіонала, відважного громадянина і нашого колеги.

Залиште коментар