Підтримаємо ініциативу колег з Волині!

Зупинити фізичну агресію проти журналістів України

Автор (ініціатор): Куліш Ольга Володимирівна
Дата оприлюднення: 24 квітня 2018 року
Сайт: https://petition.president.gov.ua/petition/44426

 

20 квітня 2018 року журналіста відділу розслідувань інтернет-видання «Волинь24» Сергія Шаповала та оператора «12 каналу» Романа Харченка під час розслідування теми нелегального продажу дизельного пального жорстоко побили і тримали у замкненому приміщенні на території підприємства ПП АП «Агро Дружба», що в смт. Дружба Теребовлянського району Тернопільської області. У оператора Харченка – струс мозку і гематоми на тілі, у журналіста Шаповала – травмоване обличчя. Напав на них, за свідченнями журналістів, керівник підприємства ПП АП «Агро Дружба», радник міського голови Роман Когут зі своїм помічником. Відкрито кримінальне провадження за статтею КПК 345-1 п.2. «Погроза або насильство щодо журналіста». Однак, є побоювання, що чергове насильство над журналістами не буде доведене до логічного завершення – кримінального покарання винних.
В Україні зростає кількість випадків застосування сили і фізичної агресії проти журналістів при виконанні ними своєї професійної діяльності. За перший квартал 2018 року Національна спілка журналістів України зафіксувала 21 подібний інцидент. Випадок на Тернопільщині з волинськими медіа-розслідувачами доповнює цей кривавий список постраждалих. Тенденція загрозлива і демонструє незахищеність журналістської професії в молодій демократичній державі, орієнтованій на європейські цінності. Приховування, затягування розслідування випадків фізичної агресії проти журналістів культивує у суспільстві два явища: переконання у безкарності злочинців, які зацікавлені у залякуванні журналістів, а також загальну зневіру у здатності правоохоронних органів захистити не лише медіа-працівників, а й простих громадян.
Темою дослідження наших колег, що призупинилось у зв’язку з жорстоким побиттям, є діяльність на території всієї України мережі нелегальних автозаправних станцій – складна і важлива проблема, яка потребує посиленої уваги з боку керівництва країни, в том числі і її президента. Такі нелегальні заправки працюють майже відкрито, «під носом» у влади і правоохоронних органів. А отже – є підстави вважати, що їх діяльність не обходиться без «кришування» окремих представників влади і правоохоронних органів. Тому так впевнено почуваються різні «когути», збиваючи до крові і струсу мозку тих, хто хоче показати людям правду.
Колеги потерпілих журналістів не злякались, вони завершать і оприлюднять це медіа-розслідування, однак розраховують на солідарність усіх, хто розбудовує, а не ганьбить нашу українську демократію.Напередодні Всесвітнього дня свободи преси ініціюємо збір підписів журналістів, політиків, громадських активістів, студентів, інтелігенції і простих робітників – усіх, кому небайдужа доля нашої держави, під цими пропозиціями до Президента України:
1. Взяти під особистий контроль хід розслідування справи побиття Сергія Шаповала і Романа Харченка 20.04.2018 р.
2. Поставити вимогу Генеральному прокурору України провести перевірку усіх випадків фізичної агресії над журналістами, у яких винні так і не були покарані, і відзвітувати суспільству про причини цього.
3. Посприяти проведенню найближчим часом Парламентських слухань з питань фізичної безпеки журналістів
4. Вжити заходів щодо ліквідації в Україні тіньового ринку нафтопродуктів, який послаблює енергетичну безпеку країни, негативно позначається на ринку праці і сплаті податків у бюджет.

 

Залиште коментар