Заява Комітету НМПУ щодо висловлення недовіри керівництву Національної спілки журналістів України

16 березня 2018 року порталом detector.media була оприлюднена «Заява українських медійних організацій про недовіру керівництву Національної спілки журналістів України».

У ній, зокрема, наголошується: «Ми, українські медійні організації, висловлюємо публічну недовіру керівництву НСЖУ, оскільки його риторика містить маніпуляції, що, за дивним збігом обставин, відповідають інтересам окремих політичних кіл та олігархічних кланів, спотворюють реальність та сприяють поширенню фейків і дезінформації про реальну ситуацію в медіа сфері».

Незалежна медіа-профспілка України поділяє занепокоєння експертних організацій щодо ситуації в НСЖУ. Разом з тим, мусимо зазначити, що вже кілька років поспіль медіа-профспілка закликає дати оцінку неоднозначній діяльності керівництву Спілки журналістів і особисто її очільнику Сергію Томіленку в умовах військового конфлікту з північним сусідом.

На жаль, не викликає стурбованості у більшості представників вітчизняної медіа спільноти, як і у керівництва НСЖУ, ситуація на Національній суспільній телерадіокомпанії України, де процес реформування перетворився на масові звільнення працівників НСТУ по всій Україні, аморальними за своєю суттю, але з добрим «прикриттям» за кошти Ради Європи однієї з «найкращих в країні», за словами виконавчого директора ПАТ “НСТУ” Олександра Лієва, юридичної компанії “Василь Кісіль і Партнери”.

Разом з тим, НМПУ вчергове наголошує, що «під сокиру» реформування на НСТУ потрапили і члени Національно спілки журналістів України! Втім, неприйнятна для багатьох і багато в чому деструктивна позиція керівника НСЖУ не може бути підставою для табуювання і закликів до припинення діяльності однієї з найстарших медійних організацій України!

Незалежна медіа-профспілка України вважає, що питання існування і подальшого розвитку наших партнерів не тільки в середині країни, а й в міжнародних структурах – Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, залежить від тих, хто є основою організації, тобто членів НСЖУ, а не її очільника.

Сподіваємось, що болісний, але вочевидь вкрай необхідний процес переоцінки пріоритетів і напрямків розвитку колеги з Національної спілки журналістів України успішно здолають вже найближчим часом.

Тож, вважаємо, що українська медійна спільнота мала б не стільки «ініціювати створення абсолютно нової членської журналістської організації, створеної на засадах незалежності, підзвітності та прозорості», скільки сприяти якомога скорішому поверненню до цих засад однієї з найбільших медійних організацій України.

Комітет НМПУ

 

Залиште коментар