Заява Комітету Незалежної медіа-профспілки України

Комітет Незалежної медіа-профспілки України обурений змістом та фактом публікації у газеті «Чортківський вісник» матеріалу Мар’яни Полянської «Жиди чи євреї», розміщеного під рубрикою «Колонка редактора». Відзначимо, що всіляко і наполегливо відстоюючи принципи свободи слова, Комітет НМПУ не може пройти повз кричущого порушення норм не лише професійної, але і звичайної людської етики. За дії, що дискредитують професію журналіста,  грубо порушують норми Статуту НМПУ, Етичного Кодексу українських журналістів,  Комітет заявляє про виключення Мар’яни Полянської з числа своїх членів та про відкликання прес-карти № 17-02-1233, термін дії – 31.12.2018.

Комітет НМПУ заявляє про незмінність своєї позиції щодо дотримання журналістами у своїй професійній діяльності журналістських стандартів, Етичного Кодексу, Міжнародних принципів діяльності журналіста.

Комітет НМПУ вважає і надалі неприпустимими не лише продукування, але й звичайну  ретрансляцію недолугих меседжів печерного шовінізму та запевняє своїх колег з  Європейської та Міжнародної федерацій журналістів, що даний одиничний прикрий факт не є притаманним для вітчизняної журналістики.

У час великих і жорстоких випробувань, які переживає народ України, важливо пам’ятати,  що саме через вірність гуманістичним та демократичним цінностям наша країна піддається атаці низкою різноманітних  методів гібридної війни. І поступатися цінностями, спільними для всього цивілізованого світу, – неприпустимо.

 

Голова Комітету НМПУ Ігор Чайка

9 лютого 2018 року

Залиште коментар