Незалежна медіа-профспілка України вимагає оперативного та всебічного розслідування нападу на редакцію Рівненської агенції журналістських рослідувань «Четверта влада»

Незалежна медіа-профспілка України вимагає від керівництва силових структур Рівненщині оперативного та всебічного розслідування нападу на редакцію Рівненської агенції журналістських рослідувань «Четверта влада».

Також НМПУ звертається до Генерального прокурора України Юрія Луценко і міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова взяти розслідування цього злочину під особистий контроль.

Про зухвалий і цинічний напад, що стався сьогодні, 22 лютого, повідомили самі журналісти видання: «Близько 7 вeчора ми сиділи на другому повeрсі, працювали. Потім стався вибух, купа диму, вогонь. Нeвідомий бeз маски просто нагло забіг в офіс, кинув дві пляшки з нафтопродуктами і підпалив. Цe бачила дитина. Було страшно», – написала на сторінці у Фейсбуці журналістка Аня Калаур.

Зазначимо, один із засновників та керівник Інформаційно-аналітичного порталу “Четверта влада” Володимир Торбіч є членом НМПУ.

«На щастя, під час нападу ніхто не постраждав. Втім, сам факт чергового брутального акту насильства проти журналістів тільки вчергове свідчить про бездіяльність і безвідповідальність влади та силових структур і є прямим наслідком розквіту безкарності за злочини проти журналістів в Україні», – заявляє голова НМПУ Ігор Чайка.

«Хочу нагадати», – продовжує голова медіа-профспілки, що влітку минулого року я особисто зустрічався в Рівному з прокурором області і начальником Нацполіції регіону. Під час цих зустрічей ми говорили про необхідність підписання Меморандуму «Щодо порозуміння і захисту та безпечної діяльності журналістів» і тоді я почув запевнення в тому, що це є одним із пріорітетів діяльності рівненських правоохоронців».

Як відомо, кількома днями раніше в Рівному було пограбовано офіс провайдера під час якого зникло обладнання, на якому був розміщений Інформаційно-аналітичний портал “Четверта влада”.

Незалежна медіа-профспілка України вважає обидва ці злочини пов’язаними між собою та такими, що спрямовані не тільки на перешкоджання законній журналістській діяльності працівників Агенції журналістких розслідувань, а й становлять безпосередню загрозу їхній безпеці і замахом на життя!

 

Ігор Чайка,

Голова Комітету НМПУ

Залиште коментар