2 листопада – Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів в усьому світі

Сьогодні, 2 листопада, в Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів в усьому світі, розпочинається щорічна кампанія боротьби з безкарністю.

Міжнародна федерація журналістів, говорячи про безпеку співробітників медіа в усьому світі, у 2017 році робить акцент на відсутності належних сигналів ефективної боротьби з нападниками на журналістів у таких країнах, як Мексика, Пакистан, Афганістан, Іран, Ємен, Сомалі й Україна.

На жаль, висновки міжнародних експертів підтверджуються і всередині країни – лише з початку цього року в Україні зафіксовано близько 80 випадків застосування фізичної сили до журналістів.

Саме в листопаді минає 2 роки після резонансної події в Чернігові – в цей день під час публічного заходу за участі народного депутата України і майбутнього мера Чернігова Владислава Атрошенка його охорона скоїла брутальний напад на журналіста, члена НМПУ Владислава Савенка.

Цей інцидент поклав початок ініціативі Незалежної медіа-профспілки України про підписання в усіх регіонах країни з представниками влади і силових структур Меморандуму «Щодо порозуміння і захисту та безпечної діяльності журналістів».

Тоді ж, в листопаді 2015 року, представники Комітету НМПУ провели зустрічі з керівництвом області та прокуратури, Нацполіції і слідчими, що займались справою нападу на журналіста.

На превеликий жаль, попри запевнення у швидкому та принциповому розслідуванні злочину, справа й досі не закрита, а винні у скоєнні брутального нападу на представника ЗМІ так і не покарані.

Тож, саме 2 листопада у Чернігові Незалежна медіа-профспілка України проводить прес-конференцію за участю голови НМПУ Ігоря Чайки з нагоди Міжнародного дня припинення безкарності за злочини проти журналістів. У зустрічі з чернігівськими медійниками візьмуть участь член Комітету НМПУ Владислав Савенок і адвокат Олексій Кінебас, який спеціалізується на справах, пов’язаних з медіа.

Приєднуючись до кампанії по боротьбі з безкарністю злочинів проти журналістів в усьому світі, Незалежна медіа-профспілка України вчергове наголошує на відповідальності влади за скоєння та нерозкриття подібних злочинів. НМПУ закликає нарешті перейти від обіцянок «притягти до відповідальності та покарати винних» та, як мантру повторюючи після кожного резонансного випадку з представниками медіа, про «справу честі», – докласти реальних зусиль для того, аби позбавитись назавжди ганебного ярлика однієї з найнебезпечніших для роботи журналістів країн у світі!

 

 

Залиште коментар