НМПУ закликає український уряд запровадити санкції щодо Росії через вирок Семені

22 вересня окупаційний Залізничний суд Сімферополя виніс «вирок» кримському журналісту Миколі Семені, визнавши його винним за статтею 280.1 Кримінального кодексу Росії (публічні заклики до сепаратизму). Згідно рішення суду, журналіста засуджено до 2,5 років умовно з забороною займатися публічною діяльністю на три роки і випробувальним терміном на три роки.

Незалежна медіа-профспілка України не визнає цей «вирок» як законний та об’єктивний і вважає його політично мотивованим, так само, як характеризують його авторитетні адвокати та правозахисники України, Росії та світу.

Цей «вирок» нагадує найганебніші практики радянської влади минулих часів. Ми розцінюємо обвинувальний «вирок» щодо Миколи Семени наступом не тільки на свободу слова, але і ту частину світу, яка не визнає російську анексію Криму. Такі показові політичні процеси є ознакою того, що російська влада остаточно поховала свободу слова як базову цінність будь якої цивілізованої держави. Процес над Семеною демонструє, що російська влада оголосила війну усім незгодним з її агресією проти України і надалі прагне продовжувати цю війну. Хочемо нагадати, що перед тим, як засудити Миколу Семену, російськими силовиками були порушені кримінальні справи стосовно ще двох кримських журналістів — Анни Андрієвської та Андрія Клименка за цією ж статтею — 280.1 КК РФ — саме за їхню професійну діяльність.

Такі дії російської влади говорять про те, що боротьба зі свободою слова та порушення прав громадян України у Криму будуть продовжуватися. Тому вважаємо доречним закликати українську владу ввести санкції стосовно людей, які причетні до придушення свободи слова на півострові та порушення прав журналістів. Члени НМПУ брали участь у розробці такого санкційного списку разом з українськими правозахисниками та Міністерством інформаційної політики України і він раніше був переданий до відповідних структур української влади. Вважаємо, що зараз настав час затвердили його на державному рівні та закликати до таких самих дій міжнародних партнерів України.

Залиште коментар