Історії з присмаком…

Сьогоднішне повідомлення про те, що «Українські журналісти від імені каналу “Україна” зняли сюжет для пропагандистів Russia Today про черги на кордоні з Польщею», відверто кажучи, вже, як це не прикро констатувати, не викликає подиву. А от огиду, розпач та злість від того, що ці персонажі названі «українськими журналістами» це повідомлення викликає!

Хоча, з іншого боку, чого впадати в розпач – товариш Коцаба теж називає себе журналістом, а Київське відділення НСЖУ навіть вручило йому грамоту “За особливі заслуги” – “за мужність і стійкість в утвердженні свободи слова та незалежності ЗМІ в Україні та за вірність ідеалам правди, добра і суспільної злагоди”. І хоча нинішній очільник НСЖУ швиденько відкараскався від ініціативи колег по партії, вибачте, творчої організації, публічно запевнивши, що «насправді  НСЖУ не приймала жодних рішень щодо нагородження і відзначення  Руслана Коцаби», але, як то кажуть: «срібло знайшли, а присмак лишився»…

Щоправда, і присмак той теж з добрячим шлейфом. Адже саме пан Томіленко, який є співголовою сумнозвісного діалогу «Две страны – одна профессия» організовує вояжі представника ФСБ (ну от, знову, пробачте!) Союзу журналістів Росії (СЖР) Надії Ажгіхіної східними і південними областями України. А також дуже ображається, коли його запитують про «палку дружбу» ще з одним активним учасником того самого «діалогу» і також секретарем СЖР Ашотом Джазояном. Так, тим самим Джазояном, якому Служба безпеки України в січні цього року в зв’язку із встановленим фактом «вчинення суспільно небезпечного діяння, яке суперечить інтересам забезпечення безпеки України» винесла Постанову про заборону в’їзду в Україну терміном на три роки.

От і з’ясовуй тепер, «хто кому Рабіновіч»? До речі, «про вовка промовка» – ще одна сьогоднішня новина: «Український телеканал NewsOne допоміг російському пропагандисту Дмитру Кісельову і телеканалу «Россия 1» відзняти провокаційний сюжет про Україну». І хоча в самому повідомленні йдеться не про Вадима Зіновійовича, а згадується його однопартієць та власник каналу Євген Мураєв, я ані на мить не сумніваюсь, що пан Рабінович вже висловив «своє глибоке занепокоєння» таким ганебним наступом на «свободу слова» їхнього, в тому числі і партійного, рупора!

Так і тягне з сумом констатувати, що є одна професія, яка об’єднує всі країни у світі (в Нідерландах навіть її представники мають свою профспілку!), але це точно НЕ ЖУРНАЛІСТИКА!

Якось би нам обережніше треба з фаховою ідентифікацією…

Залиште коментар