На Вінниччині вагітну журналістку силою виштовхали із засідання сесії сільради

7 квітня у селі Агрономічному Вінницької області журналістку вінницької газети “33 канал” Людмилу Поліщук не пустили на сесію Агрономічненської сільської ради, штовхали та погрожували, повідомляється на сайті газети.

1492508079

Громадяни, які прийшли на сесію, не допускали вагітну журналістку до кабінету сільського голови, де відбувалася сесія, а сам сільський голова Олег Шулікін заявив, що Поліщук мала узгодити з ним свою присутність на сесії за 10 днів. Потім Шулікін мотивував свою відмову регламентом та думкою депутатів, які були проти. Журналістку чоловіки та жінки, які прийшли на сесію, просто виштовхали в спину з сільради, а двері забарикадували шваброю.

На черговій сесії сільради, яка була призначена на 7 квітня, мали розглядати земельні питання, зокрема про виділення ділянок для атовців Вінниці та 40 гектарів – для Донецького університету. Напередодні кореспондентка зв’язалася із секретарем сільської ради Іриною Бербець і повідомила, що хоче бути присутня на сесії.

“Незважаючи на проливний дощ, під будівлею сільради стояло декілька десятків місцевих жителів. Ще чоловік двадцять – у холі приміщення. Я прошу мене пропустити на сесію. Та де там??? Спочатку у бій вступили жінки. “А хто ви така?”, “Ми вас не запрошували!” – почали кричати вони і перегородили дорогу до кабінету сільського голови, де вже розпочалася сесія. Пояснюю, що журналіст, показую посвідчення, але це нікого не зупиняє”, – розповіла журналістка.

“Більше того – мене оточили кремезні чоловіки, один з них у камуфляжі, і почали витягувати за руки з коридору сільради… А в спину штовхати ті ж самі жіночки, які тримали оборону дверей кабінету голови… Не знаю, що зі мною було б далі, якби тут не з’явився водій, який привіз мене в Агрономічне і чекав у машині, а коли почув галас у сільраді, одразу прибіг на допомогу… В його присутності запал мужиків, що тягалися із жінкою (я ще й при надії…), притих, але жіноча половина охорони не здавалася. Вони таки виштовхали мене за двері і зачинилися зсередини шваброю… – розповіла Людмила Поліщук.

Журналістка викликала поліцію. Через хвилин сорок у супроводі слідчо-оперативної групи їй таки вдалося потрапити на сесію.

Як стверджує журналістка, поліцейські після приїзду на виклик поводилися зухвало і цинічно: “Вже на вулиці мене дочекалися “оперативники”, щоб відібрати пояснення та заяву. Але натякали, що нічого з цього не буде. В кращому випадку, скинуть усе на дільничного, нехай розбирається. Бо хоч я вказала на конкретних людей, які мені перешкоджали виконувати професійні обов’язки, показала фото і відеодокази, але нікого з них не опитали, бо вказані особи відмовлялися давати свідчення проти себе…”.

Наступного дня після подій в Агрономічному кореспондентка захворіла. Після перенесеного лікарі діагностували важкий стан і високу температуру. Вона зараз на лікарняному.

Редакція “33 каналу” просить голову Вінницької ОДА Валерія Коровія, голову облради Анатолія Олійника, прокурора області В’ячеслава Соколового, начальника УСБУ у Вінницькій області Ігоря Шкурата, начальника поліції області Юрія Педоса взяти цю справу під особистий контроль, а матеріал вважати офіційним зверненням.

“Якщо цього не станеться – готові до пікетів, щоб показати світовій спільноті, як в області Президента та прем’єра дотримуються принципів свободи слова. Певно, ви розумієте емоції нашого колективу, коли кидаються з кулаками, перешкоджаючи професійній діяльності журналісту, та ще й жінці – ВАГІТНІЙ жінці!!!” – зазначає редакція.

Як повідомив журналістам “33 каналу” слідчий Вінницького районного відділення поліції ст. лейтенант Здорик Д.В., 13 квітня було відкрите кримінальне провадження (12017020100000386) за фактом “Перешкоджання журналістській діяльності”.

Позначки:,

Залиште коментар