Хода за трудові права та гідну працю

З нагоди Всесвітнього дня охорони праці  та  Дня міжнародної солідарності трудівників Конфедерація вільних профспілок України (за участі структурних підрозділів, котрі входять до її складу,  а також громадських рухів та студентських організацій) 27  квітня проводить масштабну акцію. Вона  розпочнеться біля Міністерства соціальної політики України (вул. Еспланадна 8/10, ст.метро «Палац спорту»). Збір учасників – о 9.30.  Спочатку  відбудеться вшанування пам’яті загиблих на робочому місці трудівників, а потім –  мітинг біля міністерства. Далі хода протестувальників рушить до Кабінету міністрів України.


9e6b08489d08136748316d2de9a1219a_M

ВИМОГИ

учасників акції:

1. Припинити практику виправлення помилок, допущених владою при проведенні економічних реформ, за рахунок погіршення соціально-економічного становища громадян та посилити їхній захист.

2. Зняти з розгляду Верховною Радою проект Трудового кодексу України через його антинародну сутність і невідповідність міжнародним нормам і стандартам, які        й вже охрестили «рабським».

3. Відновити необгрунтовано скорочені Списки №1 та №2, які дають право на пільгову пенсію.

4. Погасити заборгованість із заробітної плати найманим працівникам, яка зараз складає майже 2 млрд грн, і не допускати цього у подальшому.

5. Відмінити постанови НКРЕКП про введення абонплати за розподіл газу та подачу тепла у житлові будинки, бо це призведе до неплатежів та ще більшого зубожіння громадян.

6. Не допускати скорочення робочих місць у бюджетній сфері, а також закриття шкіл, лікарень, закладів культури.

7. Вжити неквідкладних заходів для відновлення виробництва і створення нових робочих місць.

8. У зв’язку із підвищенням цін на енергоносії, продукти харчування і предмети першої необхідності ініціювати переговори з роботодавцями стосовно підвищення заробітних плат найманим працівникам.

 9. Не допускати погіршення умов охорони праці та нехтування технікою безпеки.

10. Забезпечити підвищення прожиткового мінімуму до рівня мінімальної зарплати 3200 грн.

11. Продовжити мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення.

12. Відкликати законопроект №3587 про несвободу мирних зібрань.

13. Звільнити з посади голову Національного банку Валерію Гонтарєву та притягнути її до відповідальності за нанесені державі і громадянам збитки і вжити заходів для повернення людям втрачених вкладів.

14. З метою встановлення ефективності використання коштів, виявлення «мертвих душ» та детінізації Пенсійного і державних соціальних фондів провести їх незалежний аудит.

15.Здійснити осучаснення раніше призначених пенсій і скасувати оподаткування пенсій працюючих пенсіонерів.

16. Негайно забезпечити ефективний соціальний діалог.

17. Припинити утиски малого бізнесу, який для багатьох громадян став порятунком від безробіття.

18. За антинародну та антисоціальну політику відправити у відставку міністра соціальної політики Андрія Реву.

19. Негайно усунути представників кланових структур та «смотрящих» із систем управління вугільною, енергетичною, атомною, транспортною та медичною галузями, а також сфер надрокористування, розподілу й експлуатації природних ресурсів.

20. Припинити неефективну медичну реформу.

Позначки:,

Залиште коментар