Журналісти Newsru.ua заявили про ліквідацію видання та вимагають повернення зарплат

З 13 лютого розпочався процес ліквідації інформаційно-аналітичного видання Newsru.ua, яке пропрацювало 10 років. Співробітники вимагають від власника погасити заборгованість по заробітній платі за три місяці. Керівник проекту каже, що журналісти самі заблокували роботу сайту та припускає, що усім повернуть гроші. Про це йдеться у листі, підписаному “колишніми співробітниками неіснуючого тепер сайту Newsru.ua”, повідомляє “Детектор медіа”.

У листі повідомляється, що “ізраїльський підприємець та медіа-магнат Володимир Гусинський перестав фінансувати діяльність ТОВ “Нью Медіа Інтернет Україна”, на ім’я якого було зареєстровано інформаційно-аналітичне видання Newsru.ua”. Також зазначено, що 20 співробітникам редакції повідомили про “ліквідацію” проекту у зв’язку з браком фінансування і журналістам начебто винні зарплати за три місяці.

“Колишні співробітники” не виключають, “що власнику (чий бізнес переважно сконцентровано у РФ) заважала яскраво виражена проукраїнська позиція сайту щодо висвітлення перебігу подій у зоні АТО”.

Видання Newsru.ua, як вказано, працювало в режимі розширених новин про події в Україні та світі. На сайті, зокрема, публікувалися авторські колонки Віталія Портнікова, Олени Стяжкіної, Лариси Волошиної та інших.

Як зазначено в листі, з середини лютого на головній сторінці ресурсу перебувало оголошення щодо “технічних робіт”. Зараз сайт недоступний.

Колишній співробітник видання, який поросив не називати його прізвище, розповів виданню подробиці.

“Видання було закрито пізно ввечері 13 лютого. Причина в тому, що припинилося фінансування. Колектив оголосив страйк з 13 вранці і припинили роботу сайту. Люди просто виходили на робочі місця, сподіваючись на те, що нам повернуть зарплату, заборговану на той час за два с половиною місяці”, – розповів він.

За його словами, заборгованість мають 20 співробітників. Йдеться начебто про “десятки тисяч доларів”.

Він також повідомив, що до Гусинського журналісти не зверталися. Однак, за словами колишнього співробітника Newsru.ua, керівництво вже проінформувало редакцію про ліквідацію видання.

“Видання закрито і нам повідомлено про те, що воно не відновить роботу. Офіс закривається, орендоване приміщення віддається назад господарю. І зараз йде ліквідація”, – додав він.

Головний редактор сайту Newsru.ua, керівник проекту Ольга Лень, яка з вересня 2016 року веде авторське ток-шоу “Відповіді з Ольгою Лень” на телеканалі Еспресо.TV, у коментарі виданню зазначила, що зміст листа “колишніх співробітників” не відповідає дійсності.

“Відповідає дійсності тільки те, що припинив роботу сайт і є заборгованість, – сказала вона. – Портал зараз ліквідовується з фінансових причин. Інших причин не існує. Тобто немає можливості підтримувати роботу сайту, тому що він абсолютно дотаційний. Заборгованість є. Десь два з половиною місяці. Були проблеми з фінансуванням лише останній час. До цього 10 років все виплачувалося”.

Про яку суму йдеться, Лень не сказала: “Треба провести звірки. Зарплату мають виплатити”.

Також Лень зазначила, що видання припинило роботу “за ініціативою працівників, які перестали працювати після того, як місяць не отримували зарплату”. Вона вважає, що сайт і далі працював би, якщо б колектив редакції не оголосив страйк. За її словами, сайт навряд відновить роботу.

Позицію власника Гусинського щодо цієї ситуації Лень коментувати відмовилася.

Позначки:, ,

Залиште коментар