Закликаємо світ зробити “справу Миколи Семени” гучною

20 березня, в окупованому Криму розпочинається розгляд по суті кримінальної справи російської ФСБ стосовно кримського журналіста Миколи Семени.

1294307_640944329284141_1983881931_o

На сьогоднішній день Микола Семена опинився заручником у власній домівці — у Криму, йому загрожує до п’яти років ув’язнення за те, що він не визнає російської окупації півострова.

Засідання суду Залізничного районного суду міста Сімферополя, що контролюється Кремлем, яке було призначене на 20 березня, перенесено на 3 квітня 14:00 через нестачу місця у залі для забезпечення гласності процесу.

Незалежна медіа-профспілка України в черговий раз висловлює солідарність з колегою та наполягає на незаконності його кримінального переслідування. На сьогодні ми маємо прецендент, коли журналіста незаконно судять за точку зору і публічне висловлювання факту, який визнаний та засуджений багатьма авторитетними міжнародними інституціями, такими, як ООН, Рада Європи та ПАРЄ, ОБСЄ, Конгрес США та інші.

Оскільки “судовий процес” над Миколою Семеною відбувається на окупованій території, це робить сумнівним можливість об’єктивного розгляду справи і справедливого “вироку”. Тому неможливо допустити, щоб ця незаконна судова розправа пройшла непомітно. Тим більше, що кримінальна справа ФСБ щодо Миколи Семени — не перша і не єдина: кримінального переслідування за аналогічною статтею Кримінального кодексу РФ (280.1) продовжується стосовно інших журналістів, які вимушені були покинути Крим та стати переселенцями на материковій частині України.
Усі ми — медіа-організації України, Росії та світу — маємо гучно заявити про свою солідарність з Миколою Семеною та максимально оприлюднити інформацію щодо “судового процесу” над ним. Ми закликаємо українських, російських та міжнародних журналістів разом з нами слідкувати за судовим процесом над Миколою Семеною та оприлюднювати інформацію про нього на своїх ресурсах.

Ми вважаємо, що ця кримінальна справа має стати не просто “справою Семени”, а нашою спільною боротьбою за свободу слова як базову європейську цінність.

Окрім європейских та західних партнерів звертаємося і до Союзу журналістів Росії з пропозицією долучитися до громадського процесу захисту кримського журналіста Миколи Семени — як до організації, що на міжнародних майланчиках представляє країну, влада якої де-факто несе відповідальність за порушення прав людини у Криму.

Окрім європейских та західних партнерів звертаємося і до Союзу журналістів Росії з пропозицією долучитися до громадського процесу захисту кримського журналіста Миколи Семени — як до організації, що на міжнародних майланчиках представляє країну, влада якої порушує права людини в Криму.

Позначки:,

Залиште коментар