Медіа-профспілка засуджує чергову провокацію між Польщею та Україною

Сьогодні уночі невідомі стріляли в приміщення Генерального консульства Польщі у Луцьку.

630_400_1490772399-6092

Консул Польщі у Луцьку Кшиштоф Савіцкі заявив, що нічний напад на приміщення консульства був терористичним актом, але, на щастя, ніхто не постраждав.

В свою чергу, в СБУ заявляють, що обстріл консульства Польщі може бути вигідний Росії, він був здійснений з гранатомета РПГ-26, а однією з версій слідства також є теракт.

Незалежна медіа-профспілка України різко засуджує всі спроби провокації і сіяння ворожнечі між Польщею та Україною і вважає подібні дії з боку провокаторів ретельно спланованою злочинною акцією, особливо під час україно-російської війни.

Разом з тим, НМПУ звертається до представників ЗМІ з засторогою проти спроб дестабілізувати ситуацію в країні за участі самих журналістів шляхом створення «відповідної картинки», ретранслювання неперевіреної інформації тощо і закликає колег до виваженої реакції на будь-які провокаційні акції та адекватного їх висвітлення в медіа.

Голова НМПУ Ігор Чайка наголошує, що попри всі намагання внести розкол в дружні польсько-українські відносини, ці спроби приречені на провал. “Напади на дипломатичні установи республіки Польща в Україні, паплюження пам’ятних знаків на території обох країн, спроби посіяти ворожнечу між двома народами шляхом публічних фейкових акцій – все це елементи так званої “гібридної війни”, автори і замовники якої добре відомі по обидві сторони кордону!”. Разом з тим, як підкреслив Ігор Чайка, – “Здоровий глузд та прагнення до миру і порозуміння між представниками громадянського суспільства в обох країнах завжди перемагатиме. Яскравий приклад тому – проведення 11 квітня у Львові в дні 77-ї річниці Катинського злочину і 7-ї річниці Смоленської авіакатастрофи за сприяння Незалежної медіа-профспілки України заходу на вшанування пам’яті жертв цих трагедій, – адже це наша спільна пам’ять і наш спільний біль!”.

Нагадаємо, обстріл консульства у Польщі – це черговий інцидент, пов’язаний з польськими дипломатичними відомствами в Україні. 1,5 року тому біля консульства у Львові вибухнула граната, у лютому цього року стіни цього ж консульства облили червоною фарбою.

Позначки:, , ,

Залиште коментар